Młodzi Przedsiębiorczy.

22.10.2018 |  Alicja Sikora

16 października, razem ze 160 zespołami z całej Polski rozpoczęliśmy przygodę z programem Młodzi Przedsiębiorczy. Mamy nadzieję, że dzięki udziałowi w tym programie będziemy potrafili lepiej zarządzać własnymi zasobami, w tym środkami finansowymi, nauczymy się oszczędzania i inwestowania własnych środków oraz tworzenia budżetów, poznamy nowoczesną bankowość, wymyślimy i zrealizujemy przedsięwzięcie ekonomiczne, a także zastanowimy się nad własnymi talentami i przyszłością zawodową.

Program Młodzi przedsiębiorczy jest skierowany do uczniów i nauczycieli szkół z całej Polski.

Młodzi ludzie zdobywają doświadczenie w zakresie oszczędzania, inwestowania własnych środków finansowych, zarządzania budżetem oraz realizacji przedsięwzięć ekonomicznych, a także uczą się nawiązywania współpracy, pracy zespołowej, promowania własnych pomysłów, zdobywania sojuszników swoich działań i analizowania ryzyka. Program kształtuje takie umiejętności i postawy jak: kreatywność, innowacyjność, podejmowanie ryzyka, planowanie i skuteczną realizację przedsięwzięć, a także kształtuje postawy przedsiębiorcze, rozwija kompetencje matematyczne i umiejętności komputerowe.

Partnerzy projektu

„ING Bank Śląski i Fundacja ING Dzieciom wspólnie angażują się w edukację finansową młodych ludzi. Wierzymy, że wyedukowani i świadomi swoich wyborów młodzi ludzie w przyszłości będą podejmować dobre decyzje finansowe. Naszą misję realizujemy ze sprawdzonym i doświadczonym partnerem społecznym – Centrum Edukacji Obywatelskiej”.

Kurs składa się z 8 modułów, z którymi będziemy się zmagać od października 2018r  do połowy maja 2019r. Szczegóły znajdują się w zakładce Projekty

Zespół Perspektywa, czyli

Gabrysia Guzgan, Lila Wilk, Bartek Pawelski, Eryk Ruta, Przemek Szczerba i Artem Leukhim, opiekun Alicja Sikora