swietlicaŚwietlica szkolna, czynna w godz. 7.00 – 17.00, dysponuje dwoma salami. W naszej świetlicy pracujemy w systemie podziału na grupy wiekowe (osobno klasy I, II, III). Zajęcia dla poszczególnych grup odbywają się w osobnych salach, co umożliwia dostosowanie rodzaju zajęć do poziomu i możliwości uczniów. Podczas pobytu przed lekcjami dzieci mają czas na swobodną zabawę; mają do dyspozycji gry planszowe, puzzle, różnego rodzaju klocki, elementy do konstrukcji przestrzennych, zabawki do zabaw tematycznych, materiały do rysowania i kolorowania. W myśl założeń wychowawczych i zgodnie z tygodniowym rozkładem zajęć świetlicy, przeprowadzone są zajęcia: plastyczno – manualne, muzyczne (słuchanie różnorodnej muzyki, śpiewanie piosenek, zabawy ze śpiewem, zabawy rytmiczne), rekreacyjno – ruchowe na sali gimnastycznej i boisku szkolnym, rozrywkowe (zabawy okolicznościowe – Dzień Chłopca, Andrzejki, zabawa karnawałowa, konkursy), dydaktyczne (odrabianie zadań domowych, zabawy matematyczne i słowne).

Po obiedzie większość czasu przeznaczana jest na zabawy dowolne oraz zajęcia ruchowe na boisku szkolnym lub sali gimnastycznej. Wtedy również dzieci odrabiają  zadania domowe, biorą udział w zajęciach kółek zainteresowań i mogą przygotowywać prace plastyczne. Wielokrotnie uczestnicy zdobywali nagrody w konkursach o różnym zasięgu – od międzyszkolnych po ogólnopolskie. Kilka razy w roku chętne dzieci mają możliwość uczestniczenia w warsztatach ceramicznych, podczas których pod okiem plastyka lepią różne figury z gliny. Z prac wykonanych podczas tych spotkań powstała już spora kolekcja rzeźb.

Atrakcyjną formę spędzania czasu stanowią liczne koła zainteresowań prowadzone przez wychowawczynie, np. koło hafciarskie oraz przez instruktorów z krakowskich Domów Kultury, Krakowski Klub Szachowy, WKS Wawel. Szczegółowy wykaz znajduje się w zakładce Zajęcia pozalekcyjne.
Przeprowadzane zajęcia dają uczniom możliwość czynnego wypoczynku, doskonalenia sprawności manualnej, rozwijania zainteresowań i uzdolnień, kształtowania umiejętności współżycia i współdziałania w grupie rówieśniczej, wyrównywania braków w nauce.

REGULAMIN świetlicy

GALERIA zdjęć …

Aktualności – Świetlica

Strona 1 z 16


Podziękowania

24.01.2020  |  Halina Styrna

Serdecznie dziękujemy osobom, nawet spoza naszej szkoły, które w ostatnim okresie wsparły świetlicę artykułami papierniczymi, grami i zabawkami nieużywanymi już przez starszych uczniów, ogromną ilością materiałów dla koła hafciarskiego oraz miękkimi płytkami na boisko szkolne. Jest to wielkie wsparcie i atrakcja dla dzieci uczęszczających do świetlicy.Podsumowanie XX edycji: „Góra Grosza”

20.01.2020  |  Magdalena Woźny

W dniach 25.11.2019 do 2.01.2020 wzięliśmy udział w XX edycji: „Góra Grosza”. Akcja organizowana jest przez Towarzystwo Nasz Dom, które pomaga dzieciom wychowującym się w różnych formach opieki zastępczej (domy dziecka, rodziny zastępcze).

Dzięki wspólnym staraniom udało nam się wesprzeć akcję kwotą w wysokości: 652,18 zł.  Dochód ze zbiórki przeznaczony jest na Fundusz Grantowy im. Janusza Korczaka – Towarzystwa Nasz Dom oraz regionalne programy pomocy dzieciom i ich rodzinom. Czytaj dalej…


Zwycięstwo Kasi Staryńskiej!:)

15.01.2020  |  Magdalena Woźny

Z radością informujemy, że Kasia Staryńska z klasy II a zdobyła III miejsce w Międzyświetlicowym Konkursie Plastycznym: „Najpiękniejsza ozdoba świąteczna”. Konkurs ten organizowany jest co roku przez wychowawców świetlicy ze Szkoły Podstawowej nr 64 w Krakowie.

Ponadto zostały również wyróżnione następujące dzieci:
Klasa I a: Emilia Sularz
Klasa II a: Wiktoria Płatek
Klasa II b: Magdalena Dumnicka, Wojciech Komenda i Emilia Rumińska
Klasa III b: Rozalia Cyganiewicz, Zofia Opalińska, Aleksandra Szmyd i Sandra Turczyk

Wszystkim Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!:) Zachęcamy również do udziału w konkursie w przyszłym roku. Jest on tym bardziej wyjątkowy, że prace dzieci uczestniczą w kiermaszu charytatywnym w tamtejszej szkole.Podsumowanie akcji: „Gwiazdka dla Zwierzaka”

09.01.2020  |  Magdalena Woźny

W grudniu odbyła się w naszej szkole coroczna akcja charytatywna: „Gwiazdka dla Zwierzaka”, na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie. Tegoroczna zbiórka darów poświęcona była zwłaszcza starszym i chorym zwierzętom.

W ramach akcji udało nam się zebrać ogromną ilość bardzo dobrej jakościowo karmy (prawie 100 kilogramów)! Wyszczególniając, przekazaliśmy schronisku 93,975 kg pożywienia dla psów (karma sucha: 62,700 kg, konserwy: 31,275 kg – w tym 800 g konserwy specjalistycznej Gastro Intestinal) oraz 5,646 kg jedzenia dla kotów (karma sucha: 1,600 kg, konserwy: 4,046 kg). Zebraliśmy także bardzo dużo czystych koców, ręczników i innych materiałów dobrze chłonących wilgoć, na które jest zapotrzebowanie w schronisku.

Ogromnym zaangażowaniem wykazała się również klasa V b wraz z Panią Anną Żurawel. Uczniowie pod opieką wychowawczyni znosili podarki do schowka, aby nie blokowały miejsca przy drzwiach wejściowych szkoły. Także uczniowie z klasy VIII b: Michał Gniadek, Patryk Piętowski i Hubert Fertig, pomogli przy przenoszeniu darów.

Wzorową postawę społeczną zaprezentowali też uczniowie klasy VII a: Kacper Bugajski, Maksymilian Loda, Denis Sosnowski i Kacper Stramek. Chłopcy przenieśli dary ze schowka do samochodu transportowego schroniska.

Bardzo dziękujemy Wszystkim, którzy włączyli się do akcji i zapraszamy do udziału w następnej edycji!


Prace konkursowe na kiermasz charytatywny

12.12.2019  |  Magdalena Woźny

W tym roku po raz kolejny nasza świetlica bierze udział w konkursie plastycznym: „Najpiękniejsza ozdoba świąteczna”. Konkurs ten organizuje świetlica działająca w Szkole Podstawowej nr 64 w Krakowie.

Wszystkie prace konkursowe zostaną przekazane na charytatywny kiermasz świąteczny, który odbędzie się w tejże szkole. Nasi uczniowie z chęcią włączyli się do tej akcji i z radością oddali swoje prace na szczytny cel.

Poniżej galeria prac konkursowych.

GALERIA


KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

12.12.2019  |  Bożena Polak

Wychowawcy świetlicy oraz klas I – III wraz z uczniami zapraszają na KIERMASZ ŚWIĄTECZNY, który odbędzie się w dniach 13 -19 grudnia. Dochód z niego będzie przeznaczony na dofinansowanie akcji „SZAFKI DO SZATNI”.


Wielka Liga Czytelników

06.12.2019  |  Katarzyna Niedziółka

25.11.2019r. rozpoczął się V Ogólnopolski Konkurs „Wielka Liga Czytelników” skierowany do uczniów klas I – IV oraz V – VIII. Celem konkursu, jest przede wszystkim promocja czytelnictwa oraz tworzenie społeczności aktywnych czytelników w kraju.

Uczestnicy pierwszego z trzech etapów konkursu trwającego do 13.III.2020r. zdobywają sprawności poprzez czytanie książek wybranych przez koordynatora placówki. Lista z wybranymi tytułami książek dostępna jest w bibliotece szkolnej oraz w świetlicy.

Uczestników serdecznie zachęcamy do czytania i odkrywania nowych, cudownych historii oraz bajkowych światów, wszak cytując Panią Wisławę Szymborską: „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.


Drugi turniej Ligi Szachowej

02.12.2019  |  Halina Styrna

28 listopada miłośnicy szachów rozegrali kolejny turniej Ligi Szachowej. Tym razem rywalizowało 38 graczy z klas I – V. W klasach I – II zwyciężyła Emilia Rumińska z klasy 2b, w klasach starszych Roman Stanecki z klasy Vb. W klasyfikacji klas prowadzi klasa 3a. Migawki z turnieju można zobaczyć w galerii.


1 2 3 16