swietlicaŚwietlica szkolna, czynna w godz. 7.00 – 17.00, dysponuje dwoma salami. W naszej świetlicy pracujemy w systemie podziału na grupy wiekowe (osobno klasy I, II, III). Zajęcia dla poszczególnych grup odbywają się w osobnych salach, co umożliwia dostosowanie rodzaju zajęć do poziomu i możliwości uczniów. Podczas pobytu przed lekcjami dzieci mają czas na swobodną zabawę; mają do dyspozycji gry planszowe, puzzle, różnego rodzaju klocki, elementy do konstrukcji przestrzennych, zabawki do zabaw tematycznych, materiały do rysowania i kolorowania. W myśl założeń wychowawczych i zgodnie z tygodniowym rozkładem zajęć świetlicy, przeprowadzone są zajęcia: plastyczno – manualne, muzyczne (słuchanie różnorodnej muzyki, śpiewanie piosenek, zabawy ze śpiewem, zabawy rytmiczne), rekreacyjno – ruchowe na sali gimnastycznej i boisku szkolnym, rozrywkowe (zabawy okolicznościowe – Dzień Chłopca, Andrzejki, zabawa karnawałowa, konkursy), dydaktyczne (odrabianie zadań domowych, zabawy matematyczne i słowne).

Po obiedzie większość czasu przeznaczana jest na zabawy dowolne oraz zajęcia ruchowe na boisku szkolnym lub sali gimnastycznej. Wtedy również dzieci odrabiają  zadania domowe, biorą udział w zajęciach kółek zainteresowań i mogą przygotowywać prace plastyczne. Wielokrotnie uczestnicy zdobywali nagrody w konkursach o różnym zasięgu – od międzyszkolnych po ogólnopolskie. Kilka razy w roku chętne dzieci mają możliwość uczestniczenia w warsztatach ceramicznych, podczas których pod okiem plastyka lepią różne figury z gliny. Z prac wykonanych podczas tych spotkań powstała już spora kolekcja rzeźb.

Atrakcyjną formę spędzania czasu stanowią liczne koła zainteresowań prowadzone przez wychowawczynie, np. koło hafciarskie oraz przez instruktorów z krakowskich Domów Kultury, Krakowski Klub Szachowy, WKS Wawel. Szczegółowy wykaz znajduje się w zakładce Zajęcia pozalekcyjne.
Przeprowadzane zajęcia dają uczniom możliwość czynnego wypoczynku, doskonalenia sprawności manualnej, rozwijania zainteresowań i uzdolnień, kształtowania umiejętności współżycia i współdziałania w grupie rówieśniczej, wyrównywania braków w nauce.

GALERIA zdjęć …

Aktualności – Świetlica

Strona 1 z 12


Mistrzowie marca i kwietnia

13.05.2019  |  Bożena Polak

MISTRZOWIE  W  MARCU  I  KWIETNIU

MISTRZ  CISZY

  1. M. Mukoida kl. Ib, Marta Pisarz IIa, M. Kryżka IIIb

Wyr. W. Płatek., St. Kurek, H. Kapturska, H. Kucharski, J. Kluba, G. Matusiak, K. Olszańska, M. Chlipała, M. Antes

MISTRZ  CZYSTOŚCI

  1. I. Manukyan Ia, M. Parfonov IIIa

Wyr. N. Tomana, W. Komenda, T. Rzepliński, Sz. Puchała, J. Dąbrowski

WZÓR  KULTURY  W  JADALNI

  1. H. Kucharski Ia, M. Chlipała IIIa

Wyr. M. Mukoida, M. Pawełczyk, M. Prystupa, K. Rawicz, M. Kryżka, W. Płatek


Koło hafciarskie

09.05.2019  |  Halina Styrna

W świetlicy blisko dziesięć lat lat działa koło hafciarskie. W trzech grupach wyszywa prawie pięćdziesiąt osób, głównie dziewczynek, choć są i chłopcy z powodzeniem wykonujący coraz bardziej skomplikowane wzory. Po początkowym okresie wyszywania na kartonie rozpoczął się, zwłaszcza dla dzieci z klas pierwszych, czas prób na kanwie. Duża grupa dzieci bardzo dobrze radzi sobie z tą trudniejszą formą haftu. Efekty ich pracy można już obejrzeć w Galerii.

https://photos.app.goo.gl/S4pimHFEo7y1AcUz7


Kwiat drzewem doskonałym

09.05.2019  |  Halina Styrna

Wraz z nadejściem wiosny dzieci wykonywały prace na ogólnopolski konkurs plastyczny „Kwiat dziełem doskonałym”. Tematem tegorocznej edycji były drzewa kwitnące wiosną. Do ilustracji wykorzystane zostały różne techniki, np origami, modelowanie kwiatów z bibuły.

https://photos.app.goo.gl/7EybGvxPhhEKvEUV8


Kreatywni na 101

29.03.2019  |  Halina Styrna

W dniach 27 -29 marca dzieci ze świetlicy brały udział w akcji edukacyjnej Disneya i Stowarzyszenia Nauczycieli Edukacji Początkowej i konkursie „Kreatywni na 101”.
Jej celem było pobudzanie kreatywności i wyobraźni, rozwój umiejętności manualnych oraz zdolności pracy w grupie wśród uczniów klas 0-3.
Dzieci ozdobiły i skleiły tekturową makietę domu, z dużym zaangażowaniem przygotowały elementy wyposażenia oraz wykonały figurki 101 dalmatyńczyków z plasteliny. Pomysłowość i zdolności dzieci ilustrują zdjęcia w Galerii


Zajęcia ceramiczne

18.03.2019  |  Halina Styrna

Na kolejnych warsztatach ceramicznych w świetlicy 14 lutego dzieci lepiły zimowe drzewka. Prace ze szkłem, pomalowane w pracowni wzbudziły zachwyt dzieci i ich rodziców. Już zapraszamy na kolejne zajęcia, które odbędą się w poniedziałek 1 kwietnia i w piątek 5 kwietnia. Zapisy i wpłaty 24 zł u wychowawczyń w świetlicy.


Mistrzowie stycznia i lutego

05.03.2019  |  Bożena Polak

Mistrz czystości:

Kl.I. Marusia Mukoida

wyr. T. Rzepliński, W. Komenda, H. Markiewicz,N. Tomana.

Kl.II. Maciek Marmuźniak

wyr.T. Puchała, Z. Synowiec

Mistrz ciszy:

Kl.I Wojtek Komenda

wyr. O. Krzyżak, H. Kucharska

Kl.II Mattew Suma

Kl.III. Martyna Chlipała

wyr. A. Wilk

Kl.IV. Blanka LITWA

wyr. W. Kolkowska

Wzór Kultury w Jadalni

Kl. I Zosia KOSEK

wyr. E. Rumińska, M. Mukoida, W. Komenda, P.Sala

Kl.III. Iga MOLENDA

wyr. A.Mruszczyk, M. Prystupa


Karnawał

01.03.2019  |  Magdalena Woźny

W tym tygodniu odbywały się w świetlicy zabawy karnawałowe dla dzieci z różnych grup wiekowych. Bawiliśmy się w rytmach muzyki rozrywkowej. Uczniowie uczestniczyli w różnorodnych zawodach tańca oraz grach zręcznościowych. Z entuzjazmem brali udział w licznych konkursach. Niektórzy wykazali się wspaniałymi umiejętnościami tanecznymi. Było dużo atrakcji, śmiechu i dobrej zabawy. Nie zabrakło też drobnych upominków dla zwycięzców poszczególnych konkurencji.

GALERIA


Maski karnawałowe

11.02.2019  |  Halina Styrna

Trwa karnawał i jak co roku w tym okresie Dom Harcerza ogłosił konkurs „Maska tradycyjna i współczesna”. Dzieci ze świetlicy bardzo chętnie projektowały i wykonywały maski w różnych kształtach, wykazując się sporą wyobraźnią i zdolnościami plastycznymi. Wyniki konkursu poznamy 20 lutego, a już teraz prace dzieci prezentujemy w Galerii.Wyniki konkursu na najpiękniejszą ozdobę świąteczą!

11.01.2019  |  Magdalena Woźny

Konkurs na najpiękniejszą ozdobę świąteczną organizowany przez wychowawców świetlicy ze Szkoły Podstawowej nr 64 w Krakowie został rozstrzygnięty!

Miło nam poinformować, że Zuzanna Osmęda z klasy IV A zajęła w tymże konkursie III miejsce! Ponadto 8 wychowanków naszej świetlicy zdobyło wyróżnienia: Jagoda Kozicka (III A), Julia Sanocka (III A), Szczepan Puchała (III B), Denis Borowski (IV A), Sofia Borowska (IV A), Weronika Kolkowska (IV A), Helena Kolka (IV B) i Aleksandra Makarevych (IV B).

 Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!:) 


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12