swietlicaŚwietlica szkolna, czynna w godz. 7.00 – 17.00, dysponuje dwoma salami. W naszej świetlicy pracujemy w systemie podziału na grupy wiekowe (osobno klasy I, II, III). Zajęcia dla poszczególnych grup odbywają się w osobnych salach, co umożliwia dostosowanie rodzaju zajęć do poziomu i możliwości uczniów. Podczas pobytu przed lekcjami dzieci mają czas na swobodną zabawę; mają do dyspozycji gry planszowe, puzzle, różnego rodzaju klocki, elementy do konstrukcji przestrzennych, zabawki do zabaw tematycznych, materiały do rysowania i kolorowania. W myśl założeń wychowawczych i zgodnie z tygodniowym rozkładem zajęć świetlicy, przeprowadzone są zajęcia: plastyczno – manualne, muzyczne (słuchanie różnorodnej muzyki, śpiewanie piosenek, zabawy ze śpiewem, zabawy rytmiczne), rekreacyjno – ruchowe na sali gimnastycznej i boisku szkolnym, rozrywkowe (zabawy okolicznościowe – Dzień Chłopca, Andrzejki, zabawa karnawałowa, konkursy), dydaktyczne (odrabianie zadań domowych, zabawy matematyczne i słowne).

Po obiedzie większość czasu przeznaczana jest na zabawy dowolne oraz zajęcia ruchowe na boisku szkolnym lub sali gimnastycznej. Wtedy również dzieci odrabiają  zadania domowe, biorą udział w zajęciach kółek zainteresowań i mogą przygotowywać prace plastyczne. Wielokrotnie uczestnicy zdobywali nagrody w konkursach o różnym zasięgu – od międzyszkolnych po ogólnopolskie. Kilka razy w roku chętne dzieci mają możliwość uczestniczenia w warsztatach ceramicznych, podczas których pod okiem plastyka lepią różne figury z gliny. Z prac wykonanych podczas tych spotkań powstała już spora kolekcja rzeźb.

Atrakcyjną formę spędzania czasu stanowią liczne koła zainteresowań prowadzone przez wychowawczynie, np. koło hafciarskie oraz przez instruktorów z krakowskich Domów Kultury, Krakowski Klub Szachowy, WKS Wawel. Szczegółowy wykaz znajduje się w zakładce Zajęcia pozalekcyjne.
Przeprowadzane zajęcia dają uczniom możliwość czynnego wypoczynku, doskonalenia sprawności manualnej, rozwijania zainteresowań i uzdolnień, kształtowania umiejętności współżycia i współdziałania w grupie rówieśniczej, wyrównywania braków w nauce.

REGULAMIN świetlicy

GALERIA zdjęć …

Aktualności – Świetlica

Strona 1 z 14


Lampiony świąteczno-zimowe

15.11.2019  |  Magdalena Woźny

W świetlicy rozpoczęliśmy już przygotowania do kiermaszu świątecznego. Dziś dzieci od samego rana wykonywały lampiony ze szklanych słoiczków. Do dyspozycji uczniów były różnorodne materiały: kolorowe i przezroczyste wstążki, także z motywami świątecznymi, błyszczące papiery i pianki samoprzylepne, tasiemki, koraliki oraz wiele wiele innych rozmaitości. 

Czas upłynął bardzo szybko i aktywnie! Dzieci z ogromną chęcią wykonywały lampiony, aż zabrakło słoików! Prosimy więc o przynoszenie słoiczków wszystkich, którzy chcą jeszcze wykonać lampion!

GALERIA


Wolontariat w świetlicy

13.11.2019  |  Magdalena Woźny

Od drugiej połowy października w naszej świetlicy działa uczniowski wolontariat. W ramach jego działalności uczniowie z klas VII a: Michalina Jaworska i Karolina Napierska oraz VII b: Alicja Kciuk, Leon Pec i Julia Styrylska, odwiedzają nas każdego tygodnia w określonych terminach. Pomagają oni młodszym koleżankom i kolegom w odrabianiu zadań oraz w innych bieżących potrzebach. Czytają również książki chętnym wychowankom, podczas pobytu w świetlicy.

Bardzo dziękujemy naszym Wolontariuszom za okazaną pomoc, troskę i zaangażowanie.


Zapisy na zajęcia ceramiczne.

12.11.2019  |  Bożena Polak

W świetlicy szkolnej przyjmowane są zapisy na zajęcia ceramiczne, które odbędą się w dniu 22 listopada. ZAPRASZAMY!


Relacja z Warsztatów Szkoły Majsterkowania®

09.11.2019  |  Magdalena Woźny

Dnia 8 listopada w naszej szkole odbyły się po raz pierwszy Warsztaty Szkoły Majsterkowania® prowadzone przez Akademię Aktywnych i Kreatywnych®.
Zadaniem dzieci było wykonanie drewnianej zabawki zręcznościowej: labiryntu dla kuleczki. Uczniowie mieli do dyspozycji sosnowe deseczki (miękkie, równe, wyszlifowane, bez chemii konserwującej drewno), a także gwoździe, młotki oraz gumki recepturki. Otrzymali też zestaw dwóch piłeczek.

Zajęcia przebiegły w przyjemnej i bezpiecznej atmosferze. Dzieci na wstępie zostały poinformowane przez Panie instruktorki o zasadach bezpieczeństwa, których należy przestrzegać. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem i zainteresowaniem wykonywali kolejne etapy zadania.

Uczniowie stworzyli różnorodne labirynty i wzory, według własnych pomysłów, zaczepiając gumeczki na samodzielnie wbitych gwoździkach. Wszyscy doskonale poradzili sobie z zadaniem!:) Tak oto powstały ciekawe, oryginalne i co najważniejsze, własnoręcznie wykonane zabawki, które dzieci z radością wzięły do domu!:)

GALERIA


Gramy o Bezpieczny Playroom!

07.11.2019  |  Magdalena Woźny

Zapraszamy do udziału w konkursie „Się gra się ma… Bezpieczny Playroom!” Do akcji tej przystąpiliśmy z inicjatywy Rady Rodziców!

Aby wziąć udział w głosowaniu na naszą świetlicę należy skorzystać z bezpośredniego linka do głosowania: https://www.siegrasiema.com/swietlice/598

Można również wejść na stronę www.siegrasiema.com. Następnie trzeba odnaleźć naszą szkołę poprzez sortowanie według województwa i ilości głosów. Wtedy już można oddać głos przy zdjęciu naszej świetlicy. Zagłosować może każdy!:) Głosy można oddawać codziennie, aż do 28 listopada 2019.

Akcja organizowana jest przez Hasbro Gaming i PZU. Jej celem jest promowanie aktywnego i bezpiecznego spędzania wolnego czasu, poprzez udział we wspólnych grach. Przewidziane są bardzo atrakcyjne nagrody dla świetlic, które zdobędą wysokie miejsca. Główną nagrodą jest remont świetlicy, stworzenie w niej bezpiecznego playroomu oraz wyposażenie w zestaw gier Hasbro.

Więcej szczegółów na temat akcji znajduje się na stronie: www.siegrasiema.com

Zapraszamy do udziału i trzymamy kciuki za naszą świetlicę!:)


Ekspresja twórcza

31.10.2019  |  Magdalena Woźny

Dziś w świetlicy zapanowała kreatywna atmosfera! Dzieci wykonywały prace plastyczne przy użyciu różnych technik. Największą radość sprawiła im jednak ekspresja twórcza za pomocą dość znanej metody.

Zadaniem dzieci było pokolorowanie kartki pastelami olejnymi w dowolny sposób. Następnie całość należało pomalować farbą w ciemnym kolorze przy pomocy gąbczastego wałka. Gdy warstwa wierzchnia przeschła,  pozostało już tylko wykonać wydrapywankę za pomocą wykałaczki.

Tak oto powstały piękne, barwne i oryginalne prace. Efekt różnorodnych działań uczniów ilustruje załączone zdjęcie.


Krakowska Olimpiada Młodzieży w Szachach

31.10.2019  |  Magdalena Woźny

Dnia 30 października odbyła się Krakowska Olimpiada Młodzieży w Szachach, organizowana w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W wydarzeniu tym wzięła także udział nasza szkoła. Reprezentowała nas wspaniała ekipa uczniów!

Serdeczne podziękowania i gratulacje dla Julii Kluby z klasy III a oraz Zofii Zomerskiej, Mihaia Rută-Fulger i Romana Staneckiego (V b).  Reprezentowali nas oni dzielnie we wszystkich 7 rundach. Zajęli też bardzo dobry wynik. Uczniowie w klasyfikacji ogólnej krakowskich szkół znaleźli się zaraz za pierwszą dziesiątką!

Dziękujemy również Panu Pawłowi Mrozińskiemu, który każdego roku z ogromnym zaangażowaniem przygotowuje naszych uczniów do wielu turniejów szachowych. Zarówno tych wewnątrzszkolnych, jak i o szerszym zasięgu.

Jeżeli ktoś jeszcze nie uczęszcza na szachy, a chciałby to zmienić, zapraszamy do zapisu na zajęcia w świetlicy!:)

GALERIA


MISTRZOWIE ŚWIETLICY / wrzesień,październik

31.10.2019  |  Bożena Polak

MISTRZ CZYSTOŚCI:

Kl. I. Zosia Kowalska Ib, Małgosia Warot Ia

wyr. Zuzia Sikora,Helena Sznicer, Magda Pawelska, Olga Gajoch, Zosia Wojtasik, Weronika Dunak.

Kl. II. Emilka Rumińska IIb, Mateusz Zięba IIa

Kl. III. Gabrysia Matusiak IIIa

wyr. Agata Włodarkiewicz

Czytaj dalej…

Szkolna Liga Szachowa

28.10.2019  |  Halina Styrna

24 października odbył się pierwszy turniej Szkolnej Ligi Szachowej. Jest to program, którego celem jest jeszcze większe rozpropagowanie gry w naszej szkole. Planowanych jest 8 turniejów raz w miesiącu, w każdym cztery rundy po 10 min na zawodnika. W tych rozgrywkach punkty zdobywa się za każde rozegranie partii – 1 punkt za przegraną, 2 punkty za remis, 3 punkty za wygraną. Do punktacji turniejowej liczonych będzie 5 najlepszych wyników – nie trzeba grać we wszystkich turniejach. Prowadzona będzie dodatkowa klasyfikacja klasowa – sama obecność pomaga zdobywać punkty dla klasy! Informacje o kolejnym turnieju zamieszczone będą w Ogłoszeniach w listopadzie.

Galeria


Ceramika w świetlicy

23.10.2019  |  Halina Styrna

18 października odbyły się w świetlicy pierwsze w tym roku szkolnym zajęcia warsztaty ceramiczne. Dwie grupy dzieci z wielkim zaangażowaniem lepiły z gliny przyborniki na biurko ozdobione motywem jeża. Po wypaleniu i wymalowaniu w pracowni uczniowie zabiorą je do domu. Przebieg zajęć można obejrzeć w galerii. Kolejne warsztaty odbędą się 22 listopada – zapraszamy.


1 2 3 14