swietlicaŚwietlica szkolna, czynna w godz. 7.00 – 17.00, dysponuje dwoma salami. W naszej świetlicy pracujemy w systemie podziału na grupy wiekowe (osobno klasy I, II, III). Zajęcia dla poszczególnych grup odbywają się w osobnych salach, co umożliwia dostosowanie rodzaju zajęć do poziomu i możliwości uczniów. Podczas pobytu przed lekcjami dzieci mają czas na swobodną zabawę; mają do dyspozycji gry planszowe, puzzle, różnego rodzaju klocki, elementy do konstrukcji przestrzennych, zabawki do zabaw tematycznych, materiały do rysowania i kolorowania. W myśl założeń wychowawczych i zgodnie z tygodniowym rozkładem zajęć świetlicy, przeprowadzone są zajęcia: plastyczno – manualne, muzyczne (słuchanie różnorodnej muzyki, śpiewanie piosenek, zabawy ze śpiewem, zabawy rytmiczne), rekreacyjno – ruchowe na sali gimnastycznej i boisku szkolnym, rozrywkowe (zabawy okolicznościowe – Dzień Chłopca, Andrzejki, zabawa karnawałowa, konkursy), dydaktyczne (odrabianie zadań domowych, zabawy matematyczne i słowne).

Po obiedzie większość czasu przeznaczana jest na zabawy dowolne oraz zajęcia ruchowe na boisku szkolnym lub sali gimnastycznej. Wtedy również dzieci odrabiają  zadania domowe, biorą udział w zajęciach kółek zainteresowań i mogą przygotowywać prace plastyczne. Wielokrotnie uczestnicy zdobywali nagrody w konkursach o różnym zasięgu – od międzyszkolnych po ogólnopolskie. Kilka razy w roku chętne dzieci mają możliwość uczestniczenia w warsztatach ceramicznych, podczas których pod okiem plastyka lepią różne figury z gliny. Z prac wykonanych podczas tych spotkań powstała już spora kolekcja rzeźb.

Atrakcyjną formę spędzania czasu stanowią liczne koła zainteresowań prowadzone przez wychowawczynie, np. koło hafciarskie oraz przez instruktorów z krakowskich Domów Kultury, Krakowski Klub Szachowy, WKS Wawel. Szczegółowy wykaz znajduje się w zakładce Zajęcia pozalekcyjne.
Przeprowadzane zajęcia dają uczniom możliwość czynnego wypoczynku, doskonalenia sprawności manualnej, rozwijania zainteresowań i uzdolnień, kształtowania umiejętności współżycia i współdziałania w grupie rówieśniczej, wyrównywania braków w nauce.

REGULAMIN świetlicy

GALERIA zdjęć …

Aktualności – Świetlica

Strona 1 z 18


Zabawy i gry stolikowe .

03.04.2020  |  Magdalena Kołodziejczyk

Witam ponownie, mam nadzieję ,że jakoś się trzymacie. Dziś pragnę zaproponować kolejny pakiet zabaw. Tym razem ,będą to zabawy i gry stolikowe . Kształcą one pamięć ,spostrzeganie ,uwagę i myślenie .Może w nich brać udział dowolna liczba uczestników .Wykorzystujecie :plansze ,liczmany ,pionki,karty ,figury.
Wybijanka
Odmiana gry w warcaby polegająca na tym ,żeby wykonywać ruchy zmuszające przeciwnika do wybijania kamieni. Wygrywa ten, kto straci wszystkie kamienie.
„Gra w sto”
Grają dwie osoby .Pierwsza podaje dowolną liczbę całkowitą nie większą od 10 ,druga dodaje do niej również liczbę nie większą od 10 i ogłasza wynik. Tak kolejno zwiększają sumy aż do 100. Wygrywa ten ,kto pierwszy powie sto.
Tyle na dziś ,ale popatrz też do swojej szafy, leży w niej często wiele zapomnianych gier planszowych .Może przyszedł czas ,aby sobie o nich przypomnieć.
Zachęcam serdecznie do odkrywania swoich domowych skarbów i życzę dobrej zabawy.


Zakończenie głosowania na Eko-Kącik

02.04.2020  |  Magdalena Woźny

Głosowanie na Eko-Kącik zostało już zakończone.

Bardzo dziękuję za ogromne zaangażowanie! Udało nam się uzyskać 1463 głosy! Jeszcze wczoraj mieliśmy ich 1350, także w przeciągu jednej doby, dzięki Państwa staraniom, przyrosło ich ponad 100!:) Tym samym znajdujemy się na 5 miejscu w internetowym Rankingu Prac Konkursowych. Zostanie on opublikowany 9 kwietnia o godzinie 15, na stronie: www.dzialajzimpetem.pl

Punkty przyznane za głosowanie internetowe są częścią składową ostatecznej oceny prac. W terminie 10 do 24 kwietnia Organizatorzy wytypują laureatów konkursu i 28 kwietnia o godzinie 15 ogłoszą wyniki. Poinformuję o nich również na naszej stronie.

Pozostaje więc już tylko trzymać kciuki, że uda się zdobyć wyróżnione miejsce.  Jednak bez względu na wynik, jeszcze raz serdecznie dziękuję za współpracę! Cieszę się, że udało nam się zjednoczyć w dążeniu do wspólnego celu i uzyskać tak dobrą pozycję!


Zaproszenie do wspólnej zabawy.

02.04.2020  |  Katarzyna Niedziółka

Kochani uczniowie, chciałam dziś zaproponować wam udział w dwóch konkursach plastycznych:

 •  „MOJE JEDYNE MARZENIE”– to ogólnopolski konkurs organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Prace konkursowe można przesyłać do 11.05.2020r. Szczegóły oraz regulamin konkursu dostępny jest TUTAJ.
 • „ROWEREM PRZEZ KRAKÓW” – Prace plastyczne można przesyłać do dnia 10.04.2020r. a więc należy się spieszyć z ich wykonaniem – Szczegóły oraz regulamin konkursu dostępny jest TUTAJ.

 

Dla osób które bardziej wolą pisać niż malować proponuję wspólną zabawę. Do utworzonych przeze mnie dwóch rymowanych wersów, każdy chętny uczestnik może dopisać kolejne własne rymowane wersy. Propozycje dalszego ciągu można przesyłać na adres: katarzynaniedziolka@gmail.com. Gotowy wiersz z nowymi wersami opublikuję na stronie internetowej naszej szkoły. Może razem, wspólnymi siłami stworzymy literackie dzieło. A więc do piór/klawiatur moi drodzy literaci:

                            W DOMU WSZYSCY DZIŚ SIEDZIMY

                                   LECZ O NUDZIE NIE MYŚLIMY….


Ostatnia szansa na zagłosowanie!

01.04.2020  |  Magdalena Woźny

2 kwietnia o godzinie 12 kończy się głosowanie na Eko-Kącik w konkursie: Działaj z imPETem. Jednak dziś i jutro do 12 możemy jeszcze zagłosować! Dlatego też, już naprawdę ostatni raz:), gorąco zachęcam, aby to zrobić!
W tej chwili znajdujemy się nadal na 5 miejscu w głosowaniu, lecz jedna ze szkół jest zaraz za nami (o 9 głosów mniej). Może więc, jeśli jeszcze dziś i jutro Wszyscy zagłosujemy, uda nam się utrzymać aktualny wynik! Bardzo o to proszę i namawiam!:)
Rozstrzygnięcie konkursu przez Organizatorów nastąpi 28 kwietnia o godzinie 15. Wtedy też poinformuję o wynikach.

 

Prace konkursowe


A może haft

01.04.2020  |  Halina Styrna

Dzisiaj proponuję wyszywanie na kartonie – dla jednych przypomnienie,  innych zachęcam do spróbowania, to nie jest trudne. Zbliżają się Święta Wielkanocne, więc można wyszyć pisankę.

 1. Na złożonej kartce z kartonu/bloku technicznego rysujemy kształt pisanki;
 2. Cały kontur nakłuwamy pinezką – dziurki robimy najlepiej w odstępach ok. 0,5cm;
 3. Na igłę nawlekamy nitkę i przeszywamy cały kontur wbijając igłę na przemian z wierzchu i od spodu kartki.
 4. Po wyszyciu całego konturu możemy zmienić kolor nitki i powtarzamy krok 3 – otrzymamy przeplataną pisankę.
 5. Można w środku narysować dowolny wzór i też go wyszyć lub wykolorować. Dla bardziej ambitnych osób proponuję wypełnienie pisanki haftem geometrycznym.

Czytaj dalej…Ciekawe techniki plastyczne. Ćd.

31.03.2020  |  Bożena Polak

 1. MALOWANIE PIANKĄ DO GOLENIA.  Do kubeczka wyciskamy piankę do golenia i dodajemy do niej farbę (z tubki lub butelki). Mieszamy. Przenosimy mieszankę na kartkę i rozprowadzamy palcami tak, aby otrzymać jednolitą , gładką warstwę (nie może być zbyt cienka). Myjemy ręce i patyczkiem od pędzla lub wykałaczką tworzymy rysunek. Środki dydaktyczne: kartka z bloku technicznego, pianka do golenia, farby, pędzel, wykałaczka;
 2. MOZAIKI Z PLASTELINY. Na kartonie szkicujemy kontury rysunku. Przygotowujemy elementy mozaiki – plastelinę formujemy w cienki wałeczek, który następnie kroimy na małe kawałki (po kilka mm.). Wypełniamy rysunek fragmentami mozaiki, zachowując odstępy. Rysunek wkładamy do koszulki foliowej. Lekko rozwałkowujemy plastelinę tak, aby wypełniły się wolne przestrzenie. Ostrożnie odklejamy folię.Gotowe! Środki dydaktyczne: ołówek, kartka z bloku technicznego A4, plastelina, foliowa koszulka na dokumenty, nożyk, wałek do ciasta;
 3. MALOWANIE NA MIĘTEJ FOLII ALUMINIOWEJ.  Urywamy kawałki folii aluminiowej i lekko ją zgniatamy. Układamy ją na płaskiej powierzchni i krótko wałkujemy wałkiem do ciasta. Każdy kawałek folii malujemy farbami w dowolny sposób. Po wyschnięciu można ją wykorzystać jak papier artystyczny (jako tło, wycinankę, wydzierankę). Środki dydaktyczne: folia aluminiowa, farby plakatowe, pędzelek, wałek do ciasta;
 4. MALOWANIE NA MATERIALE HIGIENICZNYM.  Na kartkę z bloku technicznego naklejamy ręcznik papierowy lub gazę. Nanosimy na to pędzlem farby akwarelowe. Można zrobić mozaikę z nakładanych kolorów. Używamy dużo wody. Środki dydaktyczne: kartka z bloku technicznego, ręcznik papierowy lub gaza, farby akwarelowe, pędzel, klej;
 5.  STEMPLOWANIE LIŚĆMI KAPUSTY.  Malujemy liść kapusty pekińskiej w następujący sposób: rdzeń i tzw. żyłki kolorem czarnym, pozostałą zieloną część kolorem zielonym. Odwracamy liść i odbijamy na kartce z bloku technicznego. Uzyskujemy odbicie przypominające kształtem drzewo. W zależności od tego jakie drzewo chcemy zrobić, doklejamy lub domalowujemy szczegóły (np. liście, kwiaty, owoce). Środki dydaktyczne: kartka z bloku technicznego , liść kapusty pekińskiej, farby plakatowe, pędzel, bibuła, papier kolorowy, klej.

Życzę miłej zabawy!


Słuchowiska dla dzieci

30.03.2020  |  Magdalena Woźny

Zachęcam Dzieci wraz z Rodzicami do wspólnego przeniesienia się w świat wyobraźni i podróż w czasie, poprzez uczestnictwo w wyjątkowych  słuchowiskach. Powstały one w ramach inicjatywy edukacyjnej i współpracy czterech rezydencji królewskich:

 1. Zamek Królewski na Wawelu – słuchowisko: „Krótkie spięcie”
 2. Zamek Królewski w Warszawie – słuchowisko: „Goście”
 3. Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie – słuchowisko: „Detektyw Główka na tropie”
 4. Muzeum Łazienek Królewskich w Warszawie – słuchowisko: „Na tropie zaginionej komórki”

Program edukacyjno – kulturalny czterech muzeów wspiera kształtowanie postaw patriotycznych oraz ideę swobodnego dostępu do dziedzictwa kulturowego.

Słuchowisko: „Krótkie spięcie” można znaleźć pod adresem: https://wawel.krakow.pl/sluchowisko

Tam też znajduje się jego krótki opis, omówienie projektu czterech muzeów oraz odnośniki do pozostałych trzech słuchowisk.

 


Przepis na pieczone misie

27.03.2020  |  Halina Styrna

Weekend powinien być wolny od nauki, więc podpowiadam przepis na spędzenie czasu na wspólnym pieczeniu – na początek proponuję misie z kruchego ciasta. Zachęcam do przesłania zdjęć z pracy lub gotowych wypieków na adres e.kuc@sp36.pl. Pani Ela Kuc czeka.

Potrzebne będzie: 1,5 szklanki mąki, 3 łyżki cukru, 1/2 kostki masła oraz na lukier: 1 szklanka cukru pudru, 2 łyżki wody/ soku z cytryny, dodatkowo rodzynki lub kakao/czekolada. Czytaj dalej…


Ruch to zdrowie.

27.03.2020  |  Magdalena Kołodziejczyk

Pragnę dziś przedstawić,kilka ciekawych propozycji zabaw ,które pomogą państwu i dzieciom efektywnie spędzić ten trudny czas.
Przeprawa przez rzekę.
Wyobraźcie sobie ,że przez Wasz pokój przepływa rzeka . Musicie przejść na drugą stronę skacząc po kamieniach ,ale tak ,aby nie wpaść do wody. Czym są kamienie? Poduszkami ,kawałkami materiału ,gazetami. Rozłóżcie je na podłodze tak ,aby przejście po nich nie było zbyt łatwe. Po każdym prawidłowym przejściu na drugi brzeg zmieniacie ustawienie na trudniejsze.
Butelkowy slalom.
Uważacie ,że poruszanie się slalomem jest łatwe? To spróbujcie to zrobić z zawiązanymi oczami ! Ta zabawa poprawia koncentrację ,ćwiczy zapamiętywanie i koordynację ruchową. Zaczynacie od rozstawienia dwóch butelek. Dziecko ma chwilę na przyjrzenie się i zapamiętanie gdzie stoją, po czym zawiązujecie mu oczy. Należy tak przejść ,aby nie przewrócić żadnej butelki. dy uda się przejść ten poziom ,można zadanie utrudniać ,dokładając dodatkowe butelki.
Tyle na dziś ,niebawem kolejne propozycje ,polecam też stronę junior.sport.pl , gdzie trenerzy Kids&Sport podpowiadają jak bawić się z dzieckiem w domu. Gdyby mieli państwo jakieś pytania jestem do dyspozycji .Pozdrawiam i życzę zdrowia ,do miłego zobaczenia!


1 2 3 18