swietlicaŚwietlica szkolna, czynna w godz. 7.00 – 17.00, dysponuje dwoma salami. W naszej świetlicy pracujemy w systemie podziału na grupy wiekowe (osobno klasy I, II, III). Zajęcia dla poszczególnych grup odbywają się w osobnych salach, co umożliwia dostosowanie rodzaju zajęć do poziomu i możliwości uczniów. Podczas pobytu przed lekcjami dzieci mają czas na swobodną zabawę; mają do dyspozycji gry planszowe, puzzle, różnego rodzaju klocki, elementy do konstrukcji przestrzennych, zabawki do zabaw tematycznych, materiały do rysowania i kolorowania. W myśl założeń wychowawczych i zgodnie z tygodniowym rozkładem zajęć świetlicy, przeprowadzone są zajęcia: plastyczno – manualne, muzyczne (słuchanie różnorodnej muzyki, śpiewanie piosenek, zabawy ze śpiewem, zabawy rytmiczne), rekreacyjno – ruchowe na sali gimnastycznej i boisku szkolnym, rozrywkowe (zabawy okolicznościowe – Dzień Chłopca, Andrzejki, zabawa karnawałowa, konkursy), dydaktyczne (odrabianie zadań domowych, zabawy matematyczne i słowne).

Po obiedzie większość czasu przeznaczana jest na zabawy dowolne oraz zajęcia ruchowe na boisku szkolnym lub sali gimnastycznej. Wtedy również dzieci odrabiają  zadania domowe, biorą udział w zajęciach kółek zainteresowań i mogą przygotowywać prace plastyczne. Wielokrotnie uczestnicy zdobywali nagrody w konkursach o różnym zasięgu – od międzyszkolnych po ogólnopolskie. Kilka razy w roku chętne dzieci mają możliwość uczestniczenia w warsztatach ceramicznych, podczas których pod okiem plastyka lepią różne figury z gliny. Z prac wykonanych podczas tych spotkań powstała już spora kolekcja rzeźb.

Atrakcyjną formę spędzania czasu stanowią liczne koła zainteresowań prowadzone przez wychowawczynie, np. koło hafciarskie oraz przez instruktorów z krakowskich Domów Kultury, Krakowski Klub Szachowy, WKS Wawel. Szczegółowy wykaz znajduje się w zakładce Zajęcia pozalekcyjne.
Przeprowadzane zajęcia dają uczniom możliwość czynnego wypoczynku, doskonalenia sprawności manualnej, rozwijania zainteresowań i uzdolnień, kształtowania umiejętności współżycia i współdziałania w grupie rówieśniczej, wyrównywania braków w nauce.

GALERIA zdjęć …

Aktualności – Świetlica

Strona 1 z 11


Zajęcia ceramiczne

18.03.2019  |  Halina Styrna

Na kolejnych warsztatach ceramicznych w świetlicy 14 lutego dzieci lepiły zimowe drzewka. Prace ze szkłem, pomalowane w pracowni wzbudziły zachwyt dzieci i ich rodziców. Już zapraszamy na kolejne zajęcia, które odbędą się w poniedziałek 1 kwietnia i w piątek 5 kwietnia. Zapisy i wpłaty 24 zł u wychowawczyń w świetlicy.


Mistrzowie stycznia i lutego

05.03.2019  |  Bożena Polak

Mistrz czystości:

Kl.I. Marusia Mukoida

wyr. T. Rzepliński, W. Komenda, H. Markiewicz,N. Tomana.

Kl.II. Maciek Marmuźniak

wyr.T. Puchała, Z. Synowiec

Mistrz ciszy:

Kl.I Wojtek Komenda

wyr. O. Krzyżak, H. Kucharska

Kl.II Mattew Suma

Kl.III. Martyna Chlipała

wyr. A. Wilk

Kl.IV. Blanka LITWA

wyr. W. Kolkowska

Wzór Kultury w Jadalni

Kl. I Zosia KOSEK

wyr. E. Rumińska, M. Mukoida, W. Komenda, P.Sala

Kl.III. Iga MOLENDA

wyr. A.Mruszczyk, M. Prystupa


Karnawał

01.03.2019  |  Magdalena Woźny

W tym tygodniu odbywały się w świetlicy zabawy karnawałowe dla dzieci z różnych grup wiekowych. Bawiliśmy się w rytmach muzyki rozrywkowej. Uczniowie uczestniczyli w różnorodnych zawodach tańca oraz grach zręcznościowych. Z entuzjazmem brali udział w licznych konkursach. Niektórzy wykazali się wspaniałymi umiejętnościami tanecznymi. Było dużo atrakcji, śmiechu i dobrej zabawy. Nie zabrakło też drobnych upominków dla zwycięzców poszczególnych konkurencji.

GALERIA


Maski karnawałowe

11.02.2019  |  Halina Styrna

Trwa karnawał i jak co roku w tym okresie Dom Harcerza ogłosił konkurs „Maska tradycyjna i współczesna”. Dzieci ze świetlicy bardzo chętnie projektowały i wykonywały maski w różnych kształtach, wykazując się sporą wyobraźnią i zdolnościami plastycznymi. Wyniki konkursu poznamy 20 lutego, a już teraz prace dzieci prezentujemy w Galerii.Wyniki konkursu na najpiękniejszą ozdobę świąteczą!

11.01.2019  |  Magdalena Woźny

Konkurs na najpiękniejszą ozdobę świąteczną organizowany przez wychowawców świetlicy ze Szkoły Podstawowej nr 64 w Krakowie został rozstrzygnięty!

Miło nam poinformować, że Zuzanna Osmęda z klasy IV A zajęła w tymże konkursie III miejsce! Ponadto 8 wychowanków naszej świetlicy zdobyło wyróżnienia: Jagoda Kozicka (III A), Julia Sanocka (III A), Szczepan Puchała (III B), Denis Borowski (IV A), Sofia Borowska (IV A), Weronika Kolkowska (IV A), Helena Kolka (IV B) i Aleksandra Makarevych (IV B).

 Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!:) 


Na zajęciach plastyczno – technicznych

07.01.2019  |  Halina Styrna

W grudniu uczniowie wykorzystywali na zajęciach drewniane ścinki otrzymane od stolarza. Pomysłowość dzieci nie zna ograniczeń, co można obejrzeć w Galerii 3. 

Przypominamy, że zajęcia dla uczniów klas II – IV odbywają się w środy w godzinach 15.15 – 16.00.


Mistrzowie listopada i grudnia

02.01.2019  |  Bożena Polak

Mistrz  czystości

Kl. I Marusia Mukoida Ib

wyr. Wojtek Komenda, Ola Krzyżak,

Kl. II. Marceli Lis

wyr. Eryk Jose da Rosa, Patryk Marchewczyk

Kl. III. Szczepan Puchała

wyr.Emilka Kostyra

Kl. IV Helenka Kolka

wyr. Ola Makarevicz, Weronika Kolkowska

Mistrz Ciszy

Kl. I Kasia Staryńska

wyr. Madzia Dumnicka, Piotr Sala, Wiktoria Płatek, Mikołaj Grzesiak, Wojtek Komenda, Marika Pawlik

Kl. II. Mattew Suma

wyr. Estera Gugała Apanasewicz, Julia Kluba, Kalina Olszańska, Lena Rosa

Kl. III.Simone Kehoe

wyr. Szczepan Puchała, Denis Borowski

Kl. IV Weronika Kolkowska

wyr. Zuzia Osmęda, Sofia Borowska, Gabrysia Zięba

Wzór kultury w jadalni- Wojciech Komenda Ib
Kiermasz Świąteczny w naszej szkole!

18.12.2018  |  Magdalena Woźny

Już od wczoraj ruszył w naszej szkole Świąteczny Kiermasz. Odbywa się on co roku w ostatnim tygodniu przed Świętami Bożego Narodzenia. 

Dzieci przygotowały piękne ozdoby świąteczne pod kierunkiem nauczycieli, a także rodziców: Mikołaje, aniołki, choinki, lampiony, zawieszki choinkowe, gwiazdki i wiele innych rozmaitości! Efekt ich pracy jest wspaniały!

W Kiermasz Świąteczny jak co roku jest także aktywnie zaangażowana Rada Rodziców oraz rodzice uczniów, którzy przygotowują pyszne pierniczki. 

Gorąco zapraszamy na nasz szkolny kiermasz! Życzymy również Wszystkim zdrowych i radosnych Świąt w miłej i rodzinnej atmosferze! Wspaniałego Sylwestra oraz szczęśliwego Nowego 2019 Roku!:)   

GALERIA


Kiermasz charytatywny w Szkole Podstawowej nr 64

12.12.2018  |  Magdalena Woźny

Już od przyszłego tygodnia ruszy w naszej szkole kiermasz świąteczny. Dzieci od początku listopada brały udział w przygotowaniach i wykonywały najróżniejsze ozdoby. Dlatego też nie mogą się już go doczekać!

Jednak podobnie jak w ubiegłym roku, także i w tym przyłączamy się do kiermaszu charytatywnego w Szkole Podstawowej nr 64 w Krakowie. Jest on połączony z konkursem na najpiękniejszą ozdobę świąteczną, organizowanym przez tamtejszą świetlicę.

Najładniejsze dekoracje wykonane przez dzieci podczas pobytu w naszej świetlicy wezmą udział we wspomnianym konkursie i kiermaszu charytatywnym. Ich autorami są: Jagoda Kozicka (III A), Julia Sanocka (III A), Denis Borowski (III B), Szczepan Puchała (III B), Sofia Borowska (IV A), Weronika Kolkowska (IV A), Zuzanna Osmęda (IV A), Helena Kolka (IV B) i Oleksandra Makarevych (IV B). 

W galerii znajdują się zdjęcia prac konkursowych.

GALERIA


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11