Nasza szkoła bierze udział w projekcie Laboratoria Przyszłości w ramach którego otrzymaliśmy środki finansowe w kwocie  102 600 zł.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Celem działań ma być stworzenie bazy nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Z otrzymanego dofinansowania zakupiono:

– drukarkę 3D

– skaner 3D

– długopisy 3D

– mikrofony bezprzewodowe

– tablice magnetyczne

– aparat fotograficzny z akcesoriami

– bezprzewodowe pistolety do klejenia na gorąco

– lupy

– stację lutowniczą

– kuchenkę elektryczną

– mikser z blenderem

– mikroskopy

– robot photon

– okulary Class VR

– mikroporty z akcesoriami

– zestawy konstrukcyjne z różnych dziedzin

– klocki Korbo EDU

– piłeczki i patyczki do brył geometrycznych

Sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości będzie wykorzystywany w trakcie zajęć dydaktycznych w klasach 1 – 8 oraz na zajęciach pozalekcyjnych.


Aktualności – Laboratoria przyszłości

Strona 1 z 2


Laboratoria przyszłości klasy 1-3

17.03.2024  |  Magdalena Mleczko

W pierwszym okresie roku szkolnego 2023/24 klasy I-III systematycznie wykorzystywały zasoby m.in. pistolet klejący na gorąco do wykonywania licznych prac plastycznych i technicznych, ozdób świątecznych, stroików na szkolny kiermasz, ekologicznych choinek, zagrody Bullerbyn. Skorzystano również ze sprzętu gospodarstwa domowego (kuchenka, mikser) do przygotowania masła, serka, kremu z dyni, pieczenia chleba. Odbyły się zajęcia z klockami korbo oraz zabawy muzyczne z użyciem głośnika.


Obwody elektryczne

24.02.2024  |  Małgorzata Łyko

Podczas akcji „Zima w szkole” uczniowie klas III- VI konstruowali obwody elektryczne korzystając z pomocy zakupionych w ramach programu „Laboratoria przyszłości”

Galeria


Wirtualny spacer po Londynie z klasą 7a

07.02.2024  |  Ewelina Matyjasik

Uczniowie klasy 7a w ramach projektu Future4me z języka angielskiego rozwijali swoje umiejętności językowe oraz wzbogacali wiedzę z zakresu historii i kultury krajów anglojęzycznych.

Uczniowie odbyli również wirtualny spacer po Londynie używając okularów VR.

#Laboratoria Przyszłości

 


Drukarka 3D

07.02.2024  |  Elżbieta Kuc

Rozpoczęliśmy przygotowania do kiermaszu wielkanocnego. Podobnie jak w ubiegłym roku wykorzystujemy naszą drukarkę 3D. Wykonane z jej pomocą świąteczne dekoracje cieszyły się dużą popularnością. #Laboratoria Przyszłości


Przygotowanie zupy z dyni.

02.11.2023  |  Bożena Polak

Szkolny Dzień Dyni był czasem jesiennych zabaw, ale także gotowania zupy z dyni. Klasy trzecie miały możliwość wykorzystania blendera zakupionego w #Laboratoriach Przyszłości.


Czytamy z Photonem

21.10.2023  |  Agata Daniek

Uczniom z klasy 1a w utrwaleniu poznanych  liter pomaga Photon. Na macie z rozłożonych  literek uczniowie mieli ułożyć wyrazy, które przeczytał nauczyciel. To wcale nie było łatwe zadanie!#LaboratoriaPrzyszłości


Laboratoria – wykorzystanie kuchenki indukcyjnej do produkcji sera

06.10.2023  |  Małgorzata Łyko

W październiku, klasa III a utrwalała zasady zdrowego żywienia oraz zdobywała informacje o rodzajach roślin uprawnych i przetwórstwie mleka i innych produktów nabiałowych. Podsumowaniem zdobytych wiadomości było wykonanie twarożku z zsiadłego mleka. Było to możliwe dzięki zakupionej płycie indukcyjnej w ramach programu Laboratoria Przyszłości .galeria


Wielkanocne dekoracje z naszej drukarki 3D

27.03.2023  |  Elżbieta Kuc

Na lekcjach informatyki, mając na uwadze zbliżające się Święta Wielkanocne, zajmowano się wykonywaniem ozdób związanych z tą właśnie okazją. Skorzystano oczywiście z drukarki 3D. Wydruki zostaną przekazane na kiermasz świąteczny, będą stanowić ciekawą ozdobę wielkanocnych stołów. #Laboratoria Przyszłości


Okulary Class VR

05.03.2023  |  Agata Daniek

W podróż do świata VR udali się uczniowie na zajęciach komputerowych. Nasza szkoła w ramach rządowego programu ”Laboratoria przyszłości” zakupiła 16 szt. okularów VR. Uczniowie mieli możliwość przenieść się do wielu ciekawych i pięknych miejsc, tak w krótkim czasie zobaczyli: las deszczowy, udali się na Mount Everest, zobaczyli zorzę w Islandii i Finlandii, spotkali się z niedźwiedziem. Okulary Class VR to niesamowite narządzie interaktywne, które pozwoli, aby nauka była ciekawsza, przyjemniejsza i efektywniejsza.#LaboratoriaPrzyszłości

GALERIA


Photon Edu

05.03.2023  |  Małgorzata Łyko

Podczas dnia otwartego dla przedszkolaków oraz na zajęciach edukacji wczesnoszkolnej i etyki dzieci zapoznały się z możliwościami robota Photon Edu oraz aplikacją, która pozwala zaplanować trasę, po której robot będzie się poruszał. To nasze pierwsze wprawki z robotami. Mamy nadzieję, że kolejne zajęcia pozwolą poznać inne możliwości tej pomocy, zakupionej w ramach programu #Laboratoria Przyszłości.

galeria


1 2