rower1STARS rower2

 

http://starseurope.org/pl/index.php


We wrześniu 2013 nasza szkoła przystąpiła do unijnego projektu STARS, który koordynuje Urząd Miasta Krakowa. Projekt zaistniał także w Hackny, Edynburgu, Noord Brabant Province, Brukseli, Bielefeld, Budapeszcie, Mediolanie i Madrycie. Ma na celu zwiększenie udziału podróży rowerowych uczniów, rodziców i nauczycieli oraz promowaniu chodzenia do szkoły pieszo lub korzystanie z komunikacji zbiorowej.
Koordynatorem projektu w naszej szkole została pani Katarzyna Bobak, a w zespole pracują również panie Joanna Stachowicz i Katarzyna Woda. Działaniami projektu zostały objęte klasy trzecie i czwarte, ale idea rozpowszechniana jest w całej szkolnej społeczności.
Pierwszym krokiem było zdiagnozowanie sytuacji dotyczącej podróży z i do szkoły. W tym celu przeprowadzono ankietę hand up wśród uczniów i pracowników. Odbyły się szkolenia dla nauczycieli i uczniów pod nazwą „Cykloedukacja”, które przeprowadzili instruktorzy ze Stowarzyszenia Kraków Miastem Rowerów. Doradcy STARS spotykali się z nauczycielami zaangażowanymi w projekcie oraz dyrekcją w celu zaplanowania kolejnych działań.
Dzięki udziałowi w projekcie szkoła wzbogaciła się o 5 nowoczesnych stojaków rowerowych, co daje możliwość przypięcia 10 rowerów. Ustawiono je od strony boisk szkolnych.


 

Aktualności − stars

Strona 1 z 7


Cykloedukacja

15.10.2018  |  Katarzyna Bobak

   Jak co roku zaprosiliśmy do klas czwartych edukatora ze Stowarzyszenia Kraków Miastem Rowerów, który przeprowadził zajęcia Cykloedukacji. Dzieci dowiedziały się co to zrównoważony transport, poznały zalety poruszania się po mieście rowerem oraz ważne przepisy dotyczące rowerzystów. To były istotne informacje, ponieważ na wiosnę czwartoklasiści będą zdawali egzamin na kartę rowerową.


Konkurs dla rowerzystów

14.10.2018  |  Katarzyna Bobak

KONKURS DLA ROWERZYSTÓW – JESIEŃ NA DWÓCH KÓŁKACH

Każdy, kto przyjedzie do szkoły rowerem w dniach od 15 X do 16 XI

wpisuje się na listę u p. woźnej.

Najaktywniejsi uczestnicy zostaną nagrodzeni!

Zapraszamy do udziału!

Zapełnijcie nasz  parking rowerowy!


Kolejny rok z projektem STARS

21.09.2018  |  Katarzyna Bobak

   21 X, w Urzędzie Miasta Krakowa, odbyła się konferencja podsumowująca ubiegłoroczne działania w projekcie „STARS – Rowerem do szkoły”. 

Nasza szkoła nadal partneruje projektowi, chociaż 2 lata temu zdobyła złoty poziom akredytacji. Otrzymaliśmy pamiatkowy dyplom i zgłosiliśmy akces do działań w bieżącym roku.

WSIADAJ NA ROWER I JEDŹ!!!

 

 

 


Przejazd rowerowy

19.09.2018  |  Katarzyna Bobak

Stowarzyszenie Kraków Miastem Rowerów zaprasza na Masowy Przejazd Rowerowy organizowany w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. W „Dzień bez samochodu” ruszymy w trasę prowadzącą przez zaniedbane „rowerowo” dzielnice. Startujemy z Rynku Podgórskiego po godz. 11.

Więcej szczegółów na stronie www.kmr.org.pl

Zapraszamy do udziału!


Parking rowerowy

05.09.2018  |  Katarzyna Bobak

W trakcie wakacji nasz szkolny parking rowerowy został zmodernizowany. Obecnie jest dostępnych 28 podwójnych stojaków rowerowych oraz kilkanaście starszego typu, na hulajnogi. Zachęcamy zatem wszystkich do aktywnych dojazdów rowerem do szkoły!


Hulajnogą do szkoły

04.06.2018  |  Katarzyna Bobak

Najaktywniejsi uczniowie dojeżdżający do szkoły na hulajnodze w trakcie trwania konkursu

od 1 marca do 30 maja:

Maciej Filimon 4a – 46 razy,

Marysia Kapustka4a – 45,

Kacper Stramek 5a – 44 ,

Jagoda Kozicka 2a – 41,

Natalia Filimon 3b, Karolina Brzegowa 3c – 40,

Kajetan Wojda 3c – 38,

Mikołaj Kowalski 6a – 35,

Grzegorz Gajoch 3c, Milena Nowicka 4a – 34,

Natalia Reichardt 4a -32,

Zosia Marmuźniak 6a, Olga Włoczewska 6a – 31,

Gabriel Kraczek 4c, Bartek Kraczek 6c, Sebastian Kraczek 3b, Kamil Kopacz 5c, Julia Bułat 3c – 30.


Rowerem do szkoły – wyniki

04.06.2018  |  Katarzyna Bobak

Zakończył się konkurs „Rowerem do szkoły”.

Najaktywniejszą rowerzystką okazała się Zosia Jaworska z kl. 4a. W ciągu 3 miesięcy trwania konkursu przyjechała do szkoły 44 razy.

Kolejnymi najaktywniejszymi rowerzystami są:

Hania Dumnicka 5a – 42,

Denis Sosnowski 5a – 40 razy,

Igor Kuryłowicz 2a – 39,

Krystian Lecce 4b – 36,

Nikodem Wach 2a, Kacper Brzezicki 3b, Emilia Bober 1b, Franek Dziula 4b – 35,

Gabrysia Serafin 5c, Zosia Opalińska 1b – 34,

Zosia Horsztyńska 4b, Mateusz Pietrus 6c – 33,

Krzyś Opaliński 5a – 32,

Paulina Szlachta 3a, Maciej Dziula 1b – 30,

Kuba Ścibor 3c, Franek Kurek 3c – 28,

Natalia Lecce 1b – 25,

Emilia Szlachta 5c, Eryk Ruta 7c – 23,

Karolina Napierska 5a, Karol Pyko 1a, Marysia Przystupa 2a – 22,

Wiktoria Floriańska 4b, Bartek Gostyński 7b – 20.

Wszystkim rowerzystom gratulujemy wytrwałości!


Rowerowy maj – wyniki

04.06.2018  |  Katarzyna Bobak

Zakończył się Rowerowy maj 2018. Nasza szkoła uplasowała się na 12. miejscu z frekwencją 38,5% .Najaktywniejsze okazały się klasy: 2a – 73,6% , 3c – 63,3% , 4b – 63,1%.  Otrzymają one nagrody – wycieczki / wyjścia klasowe, zaś  uczniowie, którzy w czasie kampanii przyjechali do szkoły 18, 17 i 16 razy otrzymają nagrody indywidualne.  

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w rowerowej zabawie!!!


Ouiz o przepisach ruchu drogowego

12.04.2018  |  Katarzyna Bobak

10 kwietnia uczniowie z klas 6a i 6b sprawdzali swoje wiadomości z zakresu przepisów ruchu drogowego. Skoro dojeżdżają do szkoły rowerami, powinni przypominać sobie ważne zasady poruszania się po drogach.

Quiz przeprowadziła pani Anna Bednarz ze Stowarzyszenia KMR.


Szkolny Masowy Przejazd Rowerowy

05.04.2018  |  Katarzyna Bobak

Stowarzyszenie Kraków Miastem Rowerów zaprasza uczniów, rodziców, nauczycieli  na Szkolny Masowy Przejazd Rowerowy – 14 kwietnia. Wyruszamy o 10:00 z placu Szczepańskiego. W tym roku jedziemy w eleganckim stylu retro łącząc siły z ekipą Tweed Ride.  Zachęcamy wszystkich uczestników do przyjechania w stylowych ubraniach – czekają nagrody  dla dzieci, i dla dorosłych! Wśród uczestników zostaną również rozlosowane miesięczne vouchery od Wavelo. 

Zaplanowana trasa: Plac Szczepański – Szczepańska – Rynek Główny – Sienna – Gertrudy – Podwale – Powiśle – Zwierzyniecka – Krasińskiego – Mickiewicza – Słowackiego – Pawia – Tunel – Lubomirskiego – Rondo Mogilskie – Mogilska – Al. Jana Pawła II – plac w parku Lotników Polskich .  W Parku Lotników Polskich  piknik dla chętnych.

Przejazd będzie zabezpieczony przez Policję, Straż Miejską, ratowników medycznych oraz karetkę.

 


1 2 3 4 5 6 7