rower1STARS rower2

 

http://starseurope.org/pl/index.php


We wrześniu 2013 nasza szkoła przystąpiła do unijnego projektu STARS, który koordynuje Urząd Miasta Krakowa. Projekt zaistniał także w Hackny, Edynburgu, Noord Brabant Province, Brukseli, Bielefeld, Budapeszcie, Mediolanie i Madrycie. Ma na celu zwiększenie udziału podróży rowerowych uczniów, rodziców i nauczycieli oraz promowaniu chodzenia do szkoły pieszo lub korzystanie z komunikacji zbiorowej.
Koordynatorem projektu w naszej szkole została pani Katarzyna Bobak, a w zespole pracują również panie Joanna Stachowicz i Katarzyna Woda. Działaniami projektu zostały objęte klasy trzecie i czwarte, ale idea rozpowszechniana jest w całej szkolnej społeczności.
Pierwszym krokiem było zdiagnozowanie sytuacji dotyczącej podróży z i do szkoły. W tym celu przeprowadzono ankietę hand up wśród uczniów i pracowników. Odbyły się szkolenia dla nauczycieli i uczniów pod nazwą „Cykloedukacja”, które przeprowadzili instruktorzy ze Stowarzyszenia Kraków Miastem Rowerów. Doradcy STARS spotykali się z nauczycielami zaangażowanymi w projekcie oraz dyrekcją w celu zaplanowania kolejnych działań.
Dzięki udziałowi w projekcie szkoła wzbogaciła się o 5 nowoczesnych stojaków rowerowych, co daje możliwość przypięcia 10 rowerów. Ustawiono je od strony boisk szkolnych.


 

Aktualności – Stars

Strona 1 z 8


Projekt koszulki rowerowej

17.03.2020  |  Katarzyna Bobak

W ramach działań STARS planowane jest malowanie koszulek rowerowych. Zachęcam chętnych do udziału w konkursie (klasy 1 – 8) do wykonania takiego projektu w domu, aby później odwzorować go farbami na koszulce.

Na stronie szkoły w zakładce Projekty – STARS są informacje i zdjęcia z poprzednich edycji konkursu. Obejrzyjcie galerie zdjęć, może to będzie dla Was dodatkową zachętą :-).


Rowerowy konkurs – wyniki.

04.12.2019  |  Katarzyna Bobak

Tegoroczną edycję konkursu na najaktywniejszego rowerzystę jesieni wygrał Krzyś Moląg z klasy 1a. Jeden raz mniej przyjechali do szkoły Leon Winiarz z kl. 1b, Piotr Konieczny i Igor Kuryłowicz z kl. 4a, Karol Lużynski i Mateusz Pietrus z kl. 8c. Cieszymy się, że mamy wytrwałych rowerzystów, zarówno z najmłodszych jak i najstarszych klas!


Cykloedukacja

04.11.2019  |  Katarzyna Bobak

W tym roku zajęcia Cykloedukacji odbyły się w klasach trzecich. Przeprowadził je pan Łukasz Babulski, edukator ze Stowarzyszenia Kraków Miastem Rowerów. Dzieci dowiedziały się co to zrównoważony transport, poznały korzyści poruszania się po mieście i dojeżdżania do szkoły rowerem oraz ważne przepisy dotyczące rowerzystów. Pracowały też w grupach nad pewnymi rowerowymi zagadnieniami.


Nagrody

12.06.2019  |  Katarzyna Bobak

12 czerwca zakończyliśmy szósty sezon z projektem STARS. Odbyło się wręczenie nagród dla dzieci za tegoroczne konkursy oraz coroczny audyt z udziałem szkolnego koordynatora, pani Katarzyny Bobak oraz doradcy, p. Łukasza Babulskiego.


Tour de Krowodrza

12.06.2019  |  Katarzyna Bobak

12. czerwca odbyła się krótka rowerowa wycieczka edukacyjna dla uczniów klasy 7b. Uczniowie pod opieką p. Bobak i edukatora z KMR, p. Babulskiego mieli okazję poruszać się w ruchu miejskim, bacząc na znaki i doskonalić wykonywanie prawidłowych manewrów na drodze.


Zawody na hulajnogach

07.06.2019  |  Katarzyna Bobak

7. czerwca czwartoklasiści mieli okazję doskonalić jazdę na rowerze i uczestniczyć w zawodach na hulajnogach. Zajęcia na boisku szkolnym przeprowadził p. Łukasz Babulski z KMR.


Rowerowy maj – wyniki

03.06.2019  |  Katarzyna Bobak

W tegorocznej, deszczowej edycji akcji „Rowerowy maj” nasza szkoła uplasowała się na 7. miejscu w Krakowie. To awans w porównaniu do poprzednich lat! Najaktywniejsze w szkole były dzieci z klas 3a, 1a i 4b.
A teraz trwa rowerowy czerwiec :-).


Zaproszenie na rajd rowerowy

03.06.2019  |  Elżbieta Kuc

Zapraszamy uczniów wraz z opiekunami na przejazd rowerowy organizowany w ramach corocznej akcji „Odjazdowy Bibliotekarz”. Krakowska edycja startuje 15 czerwca (sobota). Zbiórka o godz. 12 przy Bibliotece Pedagogicznej ul. Focha 39. Meta w Tyńcu ( teren zielony przy restauracji „Tynieckie tarasy”). W programie piknik – ognisko, grill, pieczenie kiełbasek, gry i zabawy, konkursy. Kolorem przewodnim pomarańczowy 🙂


Rowerowy Maj

29.04.2019  |  Katarzyna Bobak

  6. maja startujemy z 3 edycją kampanii Rowerowy Maj. W jej ramach liczone będą aktywne podróże do szkoły odbyte od 6 do 31 maja. Za aktywne podróże uznaje się przejazdy rowerem, hulajnogą, na rolkach, wrotkach, deskorolce itp. Kampania zakłada rywalizację w formie zabawy na trzech poziomach: indywidualnym, klasowym oraz w grupie uczestniczących w kampanii placówek. Najaktywniejsi uczestnicy w każdej kategorii zostaną nagrodzeni.

Zapraszamy do rowerowej zabawy!


Rowerowe powitanie wiosny

25.03.2019  |  Katarzyna Bobak

21 marca grupa uczniów wybrała się na rowerowe wagary, czyli imprezę organizowaną co roku przez SP nr 1. Uczniowie ze szkół zrzeszonych w projekcie STARS spotkali się na bulwarach pod Wawelem, skąd w asyście policji, wielkim, rowerowym pochodem pojechali do Parku Jordana. Tam podziwiali pola krokusów, częstowali się jabłkami i po odpoczynku wyruszyli w drogę powrotną. Wiosno – witaj! https://www.dropbox.com/sh/t2xi86fg3uta92a/AADfX4DjNve2pKOWAeaJ1vLm


1 2 3 8