rower1STARS rower2

 

http://starseurope.org/pl/index.php


We wrześniu 2013 nasza szkoła przystąpiła do unijnego projektu STARS, który koordynuje Urząd Miasta Krakowa. Projekt zaistniał także w Hackny, Edynburgu, Noord Brabant Province, Brukseli, Bielefeld, Budapeszcie, Mediolanie i Madrycie. Ma na celu zwiększenie udziału podróży rowerowych uczniów, rodziców i nauczycieli oraz promowaniu chodzenia do szkoły pieszo lub korzystanie z komunikacji zbiorowej.
Koordynatorem projektu w naszej szkole została pani Katarzyna Bobak, a w zespole pracują również panie Joanna Stachowicz i Katarzyna Woda. Działaniami projektu zostały objęte klasy trzecie i czwarte, ale idea rozpowszechniana jest w całej szkolnej społeczności.
Pierwszym krokiem było zdiagnozowanie sytuacji dotyczącej podróży z i do szkoły. W tym celu przeprowadzono ankietę hand up wśród uczniów i pracowników. Odbyły się szkolenia dla nauczycieli i uczniów pod nazwą „Cykloedukacja”, które przeprowadzili instruktorzy ze Stowarzyszenia Kraków Miastem Rowerów. Doradcy STARS spotykali się z nauczycielami zaangażowanymi w projekcie oraz dyrekcją w celu zaplanowania kolejnych działań.
Dzięki udziałowi w projekcie szkoła wzbogaciła się o 5 nowoczesnych stojaków rowerowych, co daje możliwość przypięcia 10 rowerów. Ustawiono je od strony boisk szkolnych.


 

Aktualności – Stars

Strona 1 z 8


Cykloedukacja

04.11.2019  |  Katarzyna Bobak

W tym roku zajęcia Cykloedukacji odbyły się w klasach trzecich. Przeprowadził je pan Łukasz Babulski, edukator ze Stowarzyszenia Kraków Miastem Rowerów. Dzieci dowiedziały się co to zrównoważony transport, poznały korzyści poruszania się po mieście i dojeżdżania do szkoły rowerem oraz ważne przepisy dotyczące rowerzystów. Pracowały też w grupach nad pewnymi rowerowymi zagadnieniami.


Nagrody

12.06.2019  |  Katarzyna Bobak

12 czerwca zakończyliśmy szósty sezon z projektem STARS. Odbyło się wręczenie nagród dla dzieci za tegoroczne konkursy oraz coroczny audyt z udziałem szkolnego koordynatora, pani Katarzyny Bobak oraz doradcy, p. Łukasza Babulskiego.


Tour de Krowodrza

12.06.2019  |  Katarzyna Bobak

12. czerwca odbyła się krótka rowerowa wycieczka edukacyjna dla uczniów klasy 7b. Uczniowie pod opieką p. Bobak i edukatora z KMR, p. Babulskiego mieli okazję poruszać się w ruchu miejskim, bacząc na znaki i doskonalić wykonywanie prawidłowych manewrów na drodze.


Zawody na hulajnogach

07.06.2019  |  Katarzyna Bobak

7. czerwca czwartoklasiści mieli okazję doskonalić jazdę na rowerze i uczestniczyć w zawodach na hulajnogach. Zajęcia na boisku szkolnym przeprowadził p. Łukasz Babulski z KMR.


Rowerowy maj – wyniki

03.06.2019  |  Katarzyna Bobak

W tegorocznej, deszczowej edycji akcji „Rowerowy maj” nasza szkoła uplasowała się na 7. miejscu w Krakowie. To awans w porównaniu do poprzednich lat! Najaktywniejsze w szkole były dzieci z klas 3a, 1a i 4b.
A teraz trwa rowerowy czerwiec :-).


Zaproszenie na rajd rowerowy

03.06.2019  |  Elżbieta Kuc

Zapraszamy uczniów wraz z opiekunami na przejazd rowerowy organizowany w ramach corocznej akcji „Odjazdowy Bibliotekarz”. Krakowska edycja startuje 15 czerwca (sobota). Zbiórka o godz. 12 przy Bibliotece Pedagogicznej ul. Focha 39. Meta w Tyńcu ( teren zielony przy restauracji „Tynieckie tarasy”). W programie piknik – ognisko, grill, pieczenie kiełbasek, gry i zabawy, konkursy. Kolorem przewodnim pomarańczowy 🙂


Rowerowy Maj

29.04.2019  |  Katarzyna Bobak

  6. maja startujemy z 3 edycją kampanii Rowerowy Maj. W jej ramach liczone będą aktywne podróże do szkoły odbyte od 6 do 31 maja. Za aktywne podróże uznaje się przejazdy rowerem, hulajnogą, na rolkach, wrotkach, deskorolce itp. Kampania zakłada rywalizację w formie zabawy na trzech poziomach: indywidualnym, klasowym oraz w grupie uczestniczących w kampanii placówek. Najaktywniejsi uczestnicy w każdej kategorii zostaną nagrodzeni.

Zapraszamy do rowerowej zabawy!


Rowerowe powitanie wiosny

25.03.2019  |  Katarzyna Bobak

21 marca grupa uczniów wybrała się na rowerowe wagary, czyli imprezę organizowaną co roku przez SP nr 1. Uczniowie ze szkół zrzeszonych w projekcie STARS spotkali się na bulwarach pod Wawelem, skąd w asyście policji, wielkim, rowerowym pochodem pojechali do Parku Jordana. Tam podziwiali pola krokusów, częstowali się jabłkami i po odpoczynku wyruszyli w drogę powrotną. Wiosno – witaj! https://www.dropbox.com/sh/t2xi86fg3uta92a/AADfX4DjNve2pKOWAeaJ1vLm


Jesień na dwóch kółkach – wyniki

25.11.2018  |  Katarzyna Bobak

KONKURS DLA ROWERZYSTÓW

JESIEŃ NA DWÓCH KÓŁKACH

ZAKOŃCZONY!

NAJAKTYWNIEJSI ROWERZYŚCI:

Igor Kuryłowicz z 3a – przyjechał 22 razy,

Denis Sosnowski z 6a i Gabrysia Serafin z 6c – 21 razy,

Antek Strzeszyński z 3a – 20 razy, Czytaj dalej…


Cykloedukacja

15.10.2018  |  Katarzyna Bobak

   Jak co roku zaprosiliśmy do klas czwartych edukatora ze Stowarzyszenia Kraków Miastem Rowerów, który przeprowadził zajęcia Cykloedukacji. Dzieci dowiedziały się co to zrównoważony transport, poznały zalety poruszania się po mieście rowerem oraz ważne przepisy dotyczące rowerzystów. To były istotne informacje, ponieważ na wiosnę czwartoklasiści będą zdawali egzamin na kartę rowerową.


1 2 3 8