Biblioteka jest miejscem zaczarowanym. Blisko tu do bajki i do prawdy, do uśmiechu i do wzruszeń…

REGULAMIN biblioteki

REGULAMIN wypożyczania podręczników

 

Godziny otwarcia biblioteki szkolnej:

Poniedziałek – 9:00 – 14:00
Wtorek – 10:00 – 16:00
Środa – 9:00 – 14:00
Czwartek – 9:00  – 14:00
Piątek – 9:00 – 14:00

 

W bibliotece uczniowie chętnie spędzają czas w czasie przerw oraz przed i po lekcjach – czytają książki i gazetkę szkolną, uczą się, odrabiają zadania, grają w gry. Regularnie odbywają się zajęcia czytelnicze dla uczniów klas I – III „Czytanie jest fajne”, organizowane są konkursy.

 

Aktualności – Biblioteka

Strona 1 z 5


Ola laureatką konkursu

10.12.2018  |  Elżbieta Kuc

Uczennica Aleksandra Such z klasy 6 c otrzymała I miejsce w konkursie literackim „Ta, co nie zginęła” organizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Krakowie. Laureaci zostali wyłonieni spośród stu dwudziestu prac z trzydziestu małopolskich szkół. Serdecznie gratulujemy Oli. A oto jej nagrodzony wiersz:

                       DWA KOLORY

Mam ja pokój całkiem biały.

W tym pokoju białe ściany,

biały obraz malowany,

białe meble, krzesła, stolik.

Czytaj dalej…


Zakładka do książki – konkurs rozstrzygnięty

06.12.2018  |  Elżbieta Kuc

Zostały wręczone dyplomy i nagrody laureatom konkursu plastycznego „Zakładka do książki inspirowana twórczością Jana Brzechwy”. Wybór najlepszych prac okazał się bardzo trudny. Jury wzięło pod uwagę pomysłowość, estetykę, wkład pracy. Pierwsze miejsce otrzymali: Bruno Jaskiernia 3b, Agnieszka Sałdak 5b, Alicja Kciuk 6b. Dziękujemy uczniom za wykonanie ciekawych prac.


Czytamy bajki o misiach – konkurs pięknego czytania

28.11.2018  |  Elżbieta Kuc

Tegoroczny konkurs „Mistrz pięknego czytania” dla klas II i III odbył się 26 listopada  i został połączony z obchodami Światowego Dnia Misia. Zadaniem dzieci było wybranie dowolnej książki o misiu i przeczytanie przygotowanego fragmentu. W konkursie wzięło udział 28 uczniów. Mistrzami Pięknego Czytania  zostali Marceli Lis z klasy 2 a i Ligia Wojcieszczuk z 3 a.


II Szkolny Turniej Scrabble

20.11.2018  |  Elżbieta Kuc

Do tradycji szkoły wchodzą turnieje scrabble. Tegoroczny już za nami, odbył się w dwóch turach 6 i 20 listopada. Wzięło w nim udział 16 uczniów klas IV – VIII. Zwycięzcami zostali:

kategoria klasy IV – VI        Zosia Horsztyńska z klasy 5 b

kategoria klasy VII – VIII     Wiktoria Olajossy z klasy 8 b

Drugie miejsca zajęli Konstanty Lis z klasy 5 d i Szymon Olajossy z 7 c.


„Stara baśń” dla klas VII

26.10.2018  |  Elżbieta Kuc

Kontynuując akcję wspólnego czytania Antologii Niepodległości, przygotowanej z myślą o 100-leciu odzyskania przez Polskę niepodległości, tym razem zaprosiliśmy uczniów klas VII. Wysłuchali oni fragmentów „Starej baśni” J. I. Kraszewskiego w interpretacji pana dyrektora i nauczycieli. Na zakończenie spotkania wszyscy  zaśpiewali „Rozkwitały pąki białych róż” – polską pieśń patriotyczną. 


Dzień Głośnego Czytania

07.10.2018  |  Elżbieta Kuc

Uczniowie klas II i III wraz z opiekunami przyłączyli się do obchodów „Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania”. W ramach akcji dzieciom czytały nauczycielki, panie: dyrektor, pielęgniarka, woźna i bibliotekarka oraz mama i starsza siostra. Uczniowie wysłuchali fragmentów książki Renaty Piątkowskiej „Co się stanie na leśnej polanie czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”. Dzieci przyniosły także swoje ulubione książki i samodzielnie czytały kolegom wybrane fragmenty.

GALERIA

 


Narodowe Czytanie 2018

28.09.2018  |  Elżbieta Kuc

Z okazji stulecia odzyskania niepodległości nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. Uczniowie klas VIII wspólnie wysłuchali rozmowy o szklanych domach z „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. W postać Cezarego Baryki wcielili się uczniowie, a rolę jego ojca Seweryna przeczytali nauczyciele. Planujemy również czytanie wybranego tekstu z Antologii Niepodległości z klasami VII.

galeria


Wakacyjny konkurs fotograficzny

20.09.2018  |  Elżbieta Kuc

Zakończył się wakacyjny konkurs fotograficzny „Biblioteki, biblioteki…”. Wpłynęły prace od 11 osób. Dzięki zdjęciom możemy obejrzeć biblioteki z różnych stron Polski i kilku innych krajów europejskich. Dziękujemy wszystkim, którzy pamiętali o konkursie i przynieśli zdjęcia.


NOWY ROK SZKOLNY 2018/19

17.09.2018  |  Elżbieta Kuc

Minął czas wakacji, przed nami kolejny rok szkolny. Życząc Wam sukcesów zapraszamy do biblioteki i korzystania z jej zasobów.


Konkurs fotograficzny na wakacje! „Biblioteki, biblioteki …”

21.06.2018  |  Elżbieta Kuc

Będziesz zwiedzał/zwiedzała Polskę, Europę, świat? W wielu miejscach są biblioteki. Jeżeli na jakąś natrafisz sfotografuj.

Twoim zadaniem jest wykonanie zdjęcia, którego tematem przewodnim będzie biblioteka.

Sposób przedstawienia konkretnej biblioteki jest dowolny – budynek zewnątrz, w środku, zbiór książek, miejsce do czytania. Można dostarczyć do 3 zdjęć przedstawiających jedną bibliotekę.

Przynieś zdjęcie/zdjęcia do biblioteki szkolnej do 15.09.2018. Na odwrocie zdjęcia napisz swoje imię, nazwisko, klasę i gdzie zostało zrobione. Nagrody zostaną przyznane przez jury oraz w głosowaniu uczniów.

 


1 2 3 4 5