Biblioteka jest miejscem zaczarowanym. Blisko tu do bajki i do prawdy, do uśmiechu i do wzruszeń…

REGULAMIN biblioteki

REGULAMIN wypożyczania podręczników

 

Godziny otwarcia biblioteki szkolnej:

Poniedziałek – 9:00 – 14:00
Wtorek – 10:00 – 16:00
Środa – 9:00 – 14:00
Czwartek – 9:00  – 14:00
Piątek – 9:00 – 14:00

 

W bibliotece uczniowie chętnie spędzają czas w czasie przerw oraz przed i po lekcjach – czytają książki i gazetkę szkolną, uczą się, odrabiają zadania, grają w gry. Regularnie odbywają się zajęcia czytelnicze dla uczniów klas I – III „Czytanie jest fajne”, organizowane są konkursy.

 


Aktualności – Biblioteka

Strona 1 z 10


Światowy Dzień Książki

24.04.2024  |  Agnieszka Dulny

Z okazji Światowego Dnia Książki w naszej szkole odbyło się wiele wspaniałych przedsięwzięć. W ramach akcji „Starsi czytają młodszym” zorganizowanej z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, uczniowie starszych klas wybrali się na lekcje do młodszych kolegów aby przeczytać im wartościowe książki. Tuż przy bibliotece szkolnej w ramach akcji ” Uwalniamy książki”,  można było wybrać jedną z nich, zabrać do domu i tym samym dać jej drugie życie. Za sprawą dwóch konkursów plastycznych uczniowie mogli wykazać się kreatywnością oraz pokazać swoje talenty. Klasy I-III wzięły udział w konkursie pn. „Niesamowita skarpetka” inspirowanym książką „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” , natomiast klasy IV-VII wykonały wspaniałe fotografie na konkurs „Ubierz się w książkę”. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

GALERIA Światowy Dzień Książki

 


Turniej Szachowy

12.04.2024  |  Halina Styrna

12 kwietnia odbył się Turniej Szachowy dla chętnych uczniów z naszej szkoły oraz zaproszonych szkół. Sędziowali współorganizatorzy – Krakowski Klub Szachistów, prowadzący u nas koło szachowe. Po rozegranych pięciu rundach o kolejności miejsc w kilku przypadkach decydowały tzw. małe punkty, co świadczy o wyrównanym poziomie graczy.

Wyniki w kategorii klas I -III:                                                            Wyniki w kategorii klas IV – VIII:

1 miejsce – Maciej Kucharski SP 36                                  1 miejsce – Franciszek Mięsowicz SP 36

2 miejsce – Cohen Batko SP 36                                            2 miejsce – Maksim Zakharii SP 36

3 miejsce – Hanna Jaskot SP 5                                              3 miejsce – Yehor Starohozhenko SP 36

Nagrodzone również zostały najlepsze dziewczęta w obu kategoriach. Po Hannie Jaskot, która zajęła III miejsce, najlepsza okazała się Nina Boruta z klasy 2a oraz Małgorzata Warot z klasy Va.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i serdecznie im gratulujemy gry, a szczególnie zwycięzcom! Zapraszamy do nas za rok:)


Szkolne mistrzostwa w rummikub

10.04.2024  |  Elżbieta Kuc

Na przełomie marca i kwietnia odbył się turniej rummikub, w który zaangażowało się 23 graczy z klas I – VIII. W finale spotkało się 4 graczy, by po pełnej emocji rozgrywce wyłonić Szkolnego Mistrza Rummikub. W tym roku została nim Aleksandra Krzyżak z klasy 6b. Tytuł wicemistrza zdobył Tomasz Puchała z 7a. Gratulujemy.


„Portret bohatera literackiego w ramie”

25.01.2024  |  Elżbieta Kuc

Uczniowie klas V i VI wzięli udział w szkolnym konkursie plastyczno- technicznym „Portret bohatera literackiego w ramie”. Na lekcjach techniki wykonali ramę, a na plastyce powstał dopasowany do niej  portret dowolnego bohatera literackiego. Efekty pracy można podziwiać na wystawie na II piętrze. Najciekawsze prace zostały nagrodzone.


Turniej scrabble

09.01.2024  |  Elżbieta Kuc

W szkolnym turnieju scrabble 2023/24 wzięło udział 24 uczniów. Po trzech etapach rozgrywek do finałowej gry zasiedli Weronika Dunak 5a, Tomek Puchała 7a i Marceli Lis 7a. Po bardzo wyrównanej rywalizacji tytuł Szkolnego Mistrza Scrabble zdobył Marceli Lis. Gratulujemy.


Narodowe Czytanie 2023

22.09.2023  |  Elżbieta Kuc

Tradycyjnie uczniowie klas ósmych przyłączyli się do obchodów Narodowego Czytania biorąc udział w zajęciach  organizowanym przez Pedagogiczną  Bibliotekę Wojewódzką w Krakowie. Wraz z opiekunami mieli przyjemność zagłębić się w lekturze powieści Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”

Nasi uczniowie poznali najważniejsze fakty z życia pisarki, za sprawą zgromadzonych eksponatów i strojów przenieśli się w czas akcji powieści, wspólnie przeczytali jej fragmenty, zagrali w interaktywną grę oraz obejrzeli dzieła autorki ze zbiorów biblioteki.

GaleriaJak nie czytam, jak czytam

07.06.2023  |  Elżbieta Kuc

7.06 o godz.10 uczniowie klas 1-3 z wychowawczyniami oraz świetlica wzięli udział w ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo „Jak nie czytam, jak czytam”.

Głównym celem akcji jest budowa pozytywnego wizerunku czytania. Sprawienie, by książka nie kojarzyła się młodym ludziom z obowiązkową lekturą, lecz z czymś przyjemnym, ze spokojem, z wolnym czasem i rozrywką.


Turniej Rummikub

21.03.2023  |  Elżbieta Kuc

W marcu w bibliotece szkolnej odbywały się Mistrzostwa Szkoły w Rummikub. Rummikub to wciągająca gra stolikowa, idealna do trenowania spostrzegawczości i kreatywności. Rozbudza wyobraźnię i logiczne myślenie. Do turnieju zgłosiło się 19 uczniów z klas IV – VIII. Po rundach eliminacyjnych  do gry usiadło 4 finalistów. Ostatnia rozgrywka wyłoniła Mistrza Rummikub 2023 – Weronikę Dunak z klasy 4a, wicemistrzem został Mateusz Zięba z klasy 5a. Gratulujemy wszystkim finalistom.


Przerwy z szachami

09.03.2023  |  Elżbieta Kuc

Gra w szachy podczas długich przerw między lekcjami to pomysł realizowany w naszej szkolnej bibliotece. Do dyspozycji uczniów jest pięć szachownic, a liczba chętnych do gry przeszła oczekiwania. Często zdarza się, że po dzwonku na lekcję na szachownicy pozostają rozłożone figury gdyż partia jeszcze się nie skończyła. Uczestnicy rozgrywki powrócą na kolejnej przerwie.


1 2 3 10