Biblioteka jest miejscem zaczarowanym. Blisko tu do bajki i do prawdy, do uśmiechu i do wzruszeń…

REGULAMIN biblioteki

REGULAMIN wypożyczania podręczników

 

Godziny otwarcia biblioteki szkolnej:

Poniedziałek – 9:00 – 14:00
Wtorek – 10:00 – 16:00
Środa – 9:00 – 14:00
Czwartek – 9:00  – 14:00
Piątek – 9:00 – 14:00

 

W bibliotece uczniowie chętnie spędzają czas w czasie przerw oraz przed i po lekcjach – czytają książki i gazetkę szkolną, uczą się, odrabiają zadania, grają w gry. Regularnie odbywają się zajęcia czytelnicze dla uczniów klas I – III „Czytanie jest fajne”, organizowane są konkursy.

 

Aktualności – Biblioteka

Strona 1 z 6


Konkurs literacki

02.04.2020  |  Elżbieta Kuc

2.04 rozpoczęła się czwarta edycja konkursu literackiego dla uczniów szkół podstawowych „Popisz się talentem”. Główną nagrodą jest publikacja w prawdziwej książce. Ostateczny termin wysyłania pracy to 26.04.  Dla zainteresowanych uczniów szczegóły pod adresem https://www.nowaera.pl/popiszsietalentem


ZOSTAŃ W DOMU! CZYTAJ KSIĄŻKI!

25.03.2020  |  Elżbieta Kuc

Czytaj książki, graj w gry planszowe, posłuchaj muzyki, baw się z młodszym rodzeństwem, piecz ciasto….Zrób zdjęcie jak spędzasz wolny czas, prześlij na adres e.kuc@sp36.pl. Umieścimy je na naszym szkolnym facebooku, może będzie inspiracją dla innych. Zapraszamy uczniów i nauczycieli.


Szkolny regał z książkami

20.12.2019  |  Elżbieta Kuc

Z inicjatywy samorządu szkolnego rozpoczęła się akcja „Uwolnij książkę”. Polega na dzieleniu się książkami, które nam są już niepotrzebne, a mogą zainteresować innych. Przynosimy książki na dostępną dla wszystkich półkę na II piętrze, z której każdy może wybrać lekturę dla siebie, czytać na przerwach lub zabrać do domu. Jeżeli macie w domu książkę, którą warto „uwolnić” będzie mile widziana na naszym szkolnym regale.


Wielka Liga Czytelników

06.12.2019  |  Katarzyna Niedziółka

25.11.2019r. rozpoczął się V Ogólnopolski Konkurs „Wielka Liga Czytelników” skierowany do uczniów klas I – IV oraz V – VIII. Celem konkursu, jest przede wszystkim promocja czytelnictwa oraz tworzenie społeczności aktywnych czytelników w kraju.

Uczestnicy pierwszego z trzech etapów konkursu trwającego do 13.III.2020r. zdobywają sprawności poprzez czytanie książek wybranych przez koordynatora placówki. Lista z wybranymi tytułami książek dostępna jest w bibliotece szkolnej oraz w świetlicy.

Uczestników serdecznie zachęcamy do czytania i odkrywania nowych, cudownych historii oraz bajkowych światów, wszak cytując Panią Wisławę Szymborską: „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.


Dzień Pluszowego Misia

26.11.2019  |  Elżbieta Kuc

25 listopada z okazji Dnia Pluszowego Misia zagościło w naszej szkole ponad 700 niedźwiadków. Pluszowe, różnokolorowe, małe, duże i bardzo duże misie towarzyszyły dzieciom w czasie szkolnych zajęć. Uczniowie wzięli udział w konkursie „Najwięcej pluszowych misiów jest w klasie …”. W kategorii klas I – III wygrała klasa 1 b – 142 misie, a wśród klas IV – VIII klasa 7 a – 94 misie. Rozstrzygnięto również konkurs plastyczny „Uszatek i inne misie”, na który wpłynęło bardzo dużo wspaniałych prac uczniów klas I –VI. Zdobią one teraz szkolne korytarze. W klasach I – III były misiowe zgadywanki, kolorowanki, puzzle, gimnastyka i piosenki.


Szkolny turniej scrabble

26.11.2019  |  Elżbieta Kuc

Do tegorocznej, trzeciej już edycji szkolnego turnieju scrabble zgłosiło się 24 uczniów z klas III – VIII.  Po rundach eliminacyjnych zostały wyłonione finałowe czwórki. Szkolnymi Mistrzami Scrabble 2019  zostali: w klasach III – V Zosia Zomerska z 5 b, w klasach VI – VIII Szymon Olajossy z 8 c. Gratulujemy.


Rzucam wszystko i czytam

30.09.2019  |  Elżbieta Kuc

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania 27.09 w szkole odbyła się akcja „Rzucam wszystko i czytam”. Na sygnał dzwonka nauczyciele przerwali zajęcia i czytali swoim uczniom fragmenty książek. Klasy siódme spotkały się na wspólnym czytaniu. Przez ten krótki moment dzieci oderwały się od nauki i zrelaksowały słuchając ciekawych historii, poznając interesujących bohaterów oraz ich przygody.

Uczniowie klas pierwszych odwiedzili bibliotekę, gdzie z zainteresowaniem wysłuchali czytanego opowiadania i po raz pierwszy wypożyczyli książki.


Narodowe Czytanie 2019

18.09.2019  |  Elżbieta Kuc

Nasi uczniowie kolejny raz przyłączyli się do akcji „Narodowe Czytanie”. W tym roku tematem przewodnim było 8 nowel polskich. 18 września klasy 6 d i 7 c odwiedziły Bibliotekę Pedagogiczną, która zaproponowała krakowskim uczniom ciekawy program. Oprócz wspólnego czytania fragmentów utworów uczniowie wzięli udział w interaktywnej grze literackiej, debacie na temat czytelnictwa oraz wykonali plakaty promujące czytelnictwo.


ROK SZKOLNY 2019/20

17.09.2019  |  Elżbieta Kuc

Witajcie w nowym roku szkolnym. Po wakacyjnej przerwie zapraszamy do biblioteki i życzymy Wam, aby szkoła stała się miejscem wspaniałej przygody.


Zaproszenie na rajd rowerowy

03.06.2019  |  Elżbieta Kuc

Zapraszamy uczniów wraz z opiekunami na przejazd rowerowy organizowany w ramach corocznej akcji „Odjazdowy Bibliotekarz”. Krakowska edycja startuje 15 czerwca (sobota). Zbiórka o godz. 12 przy Bibliotece Pedagogicznej ul. Focha 39. Meta w Tyńcu ( teren zielony przy restauracji „Tynieckie tarasy”). W programie piknik – ognisko, grill, pieczenie kiełbasek, gry i zabawy, konkursy. Kolorem przewodnim pomarańczowy 🙂


1 2 3 6