Biblioteka jest miejscem zaczarowanym. Blisko tu do bajki i do prawdy, do uśmiechu i do wzruszeń…

REGULAMIN biblioteki

REGULAMIN wypożyczania podręczników

 

Godziny otwarcia biblioteki szkolnej:

Poniedziałek – 9:00 – 14:00
Wtorek – 10:00 – 16:00
Środa – 9:00 – 14:00
Czwartek – 9:00  – 14:00
Piątek – 9:00 – 14:00

 

W bibliotece uczniowie chętnie spędzają czas w czasie przerw oraz przed i po lekcjach – czytają książki i gazetkę szkolną, uczą się, odrabiają zadania, grają w gry. Regularnie odbywają się zajęcia czytelnicze dla uczniów klas I – III „Czytanie jest fajne”, organizowane są konkursy.

 

Aktualności – Biblioteka

Strona 1 z 6


Rzucam wszystko i czytam

30.09.2019  |  Elżbieta Kuc

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania 27.09 w szkole odbyła się akcja „Rzucam wszystko i czytam”. Na sygnał dzwonka nauczyciele przerwali zajęcia i czytali swoim uczniom fragmenty książek. Klasy siódme spotkały się na wspólnym czytaniu. Przez ten krótki moment dzieci oderwały się od nauki i zrelaksowały słuchając ciekawych historii, poznając interesujących bohaterów oraz ich przygody.

Uczniowie klas pierwszych odwiedzili bibliotekę, gdzie z zainteresowaniem wysłuchali czytanego opowiadania i po raz pierwszy wypożyczyli książki.


Narodowe Czytanie 2019

18.09.2019  |  Elżbieta Kuc

Nasi uczniowie kolejny raz przyłączyli się do akcji „Narodowe Czytanie”. W tym roku tematem przewodnim było 8 nowel polskich. 18 września klasy 6 d i 7 c odwiedziły Bibliotekę Pedagogiczną, która zaproponowała krakowskim uczniom ciekawy program. Oprócz wspólnego czytania fragmentów utworów uczniowie wzięli udział w interaktywnej grze literackiej, debacie na temat czytelnictwa oraz wykonali plakaty promujące czytelnictwo.


ROK SZKOLNY 2019/20

17.09.2019  |  Elżbieta Kuc

Witajcie w nowym roku szkolnym. Po wakacyjnej przerwie zapraszamy do biblioteki i życzymy Wam, aby szkoła stała się miejscem wspaniałej przygody.


Zaproszenie na rajd rowerowy

03.06.2019  |  Elżbieta Kuc

Zapraszamy uczniów wraz z opiekunami na przejazd rowerowy organizowany w ramach corocznej akcji „Odjazdowy Bibliotekarz”. Krakowska edycja startuje 15 czerwca (sobota). Zbiórka o godz. 12 przy Bibliotece Pedagogicznej ul. Focha 39. Meta w Tyńcu ( teren zielony przy restauracji „Tynieckie tarasy”). W programie piknik – ognisko, grill, pieczenie kiełbasek, gry i zabawy, konkursy. Kolorem przewodnim pomarańczowy 🙂


Sukces Piotra

28.05.2019  |  Elżbieta Kuc

Uczeń klasy III a Piotr Konieczny zdobył I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym „Historia Polski na kartach książek ukryta” zorganizowanym przez Bibliotekę Kraków i SP nr 21. Konkurs składał się z dwóch etapów, a osiągnięcie sukcesu przez Piotra wymagało uważnego przeczytania sześciu książek, rozwiązania testów i wykonania ciekawej pracy plastycznej. Gratulujemy.


„Sąd nad książką”

27.05.2019  |  Magdalena Mleczko

Uczniowie naszego koła teatralnego przyłączyli się do popularyzowania książek i czytelnictwa. Przygotowali i wystawili spektakl z myślą o młodszych dzieciach pt. „Sąd nad książką”. Do współpracy zaproszono uczniów klasy 3 a, gościnnie wystąpili Marysia, Ligia i Piotr. Doborowa obsada, stroje i dekoracje sprawiły, że widzowie czuli się jak w prawdziwym teatrze.


Pierwszaki czytają

24.05.2019  |  Elżbieta Kuc

Za nami coroczny konkurs pięknego czytania uczniów klas pierwszych. W tym roku tytuł „Mistrz Pięknego Czytania” trafił do Wojtka Kluby z klasy I b. Wicemistrzem została Wiktoria Płatek z 1 a. Gratulujemy. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu.


„Zapiski mola książkowego”

10.05.2019  |  Elżbieta Kuc

Wręczono nagrody w konkursie „Moja kraina czytania – zapiski mola książkowego”, w którym wzięli udział uczniowie klas III – V. Zadaniem było wykonanie dzienniczka lektur na podstawie samodzielnie przeczytanych książek. Największą pochwałę komisji otrzymały zapiski Karoliny Brzegowej z IV c oraz Olka Gieruli z III a.


Szkolny Turniej Rummikub

30.04.2019  |  Elżbieta Kuc

W III Szkolnym Turnieju w Rummikub wzięło udział 20 uczniów z klas III – VIII. Zostali podzieleni na pięć czteroosobowych zespołów. Z każdego do dalszej rundy przechodziło dwóch uczestników. W III etapie – finale spotkało się 3 najlepszych graczy. Zwycięzcą i zdobywcą tytułu Mistrza Rummikub 2019 został Szymon Olajossy z klasy 7c.


Ola laureatką konkursu

10.12.2018  |  Elżbieta Kuc

Uczennica Aleksandra Such z klasy 6 c otrzymała I miejsce w konkursie literackim „Ta, co nie zginęła” organizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Krakowie. Laureaci zostali wyłonieni spośród stu dwudziestu prac z trzydziestu małopolskich szkół. Serdecznie gratulujemy Oli. A oto jej nagrodzony wiersz:

                       DWA KOLORY

Mam ja pokój całkiem biały.

W tym pokoju białe ściany,

biały obraz malowany,

białe meble, krzesła, stolik.

Czytaj dalej…


1 2 3 4 5 6