Sobota 13 czerwca 2026r.




Zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej akcji pomocy zwierzętom w Gambii. Gambia to kraj pełen życzliwości, ale też ogromnych potrzeb. Tamtejsze zwierzęta żyją w trudnych warunkach, często bez dostępu do podstawowej pomocy weterynaryjnej.
Zbieramy opatrunki – nowe lub przeterminowane, ale czyste i nieużywane – które trafią do lokalnej organizacji: Max&Szarik association polska organizacja pomagająca zwierzętom w Gambii oraz The Gambia Horse and Donkey Trust.
Zbiórka na terenie naszej szkoły będzie trwać do 13 czerwca (Święto Szkoły). Już od dziś można wrzucać opatrunki do zielonego pudełka, które znajduje się w przedsionku przy drzwiach wejściowych.

Po skończonej zbiórce opatrunki zostaną przesłane do magazynu: Psia Edukacja, ul. Cienista 32d, 43-502 Czechowice-Dziedzice.
Więcej szczegółów odnośnie akcji można przeczytać pod linkiem: https://www.stowarzyszeniereksio.pl/gambia/
Szkolny konkurs z języka angielskiego:
,,Where to go on holidays?” dla uczniów klas II i III.
Warunki dla uczniów biorących udział:
1. Wybierz jeden z czterech podanych krajów i przedstaw najważniejsze informacje oraz symbole z nim związane w postaci ulotki reklamowej lub folderu. Format A5, A4 lub A3.
2. Wszystkie elementy wykonaj samodzielnie i odręcznie, tj. obrazki, podpisy i opisy; wszystko w języku angielskim.
3. Każdy z zaprezentowanych elementów podpisz i opisz w 1-3 zdaniach, np. The Tower Bridge is in London.
4. Ocenie podlegać będą kreatywność, estetyka, oryginalność oraz sposób zaprezentowania.
5. Uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę. Należy ją podpisać na odwrocie podając imię i nazwisko oraz klasę.
6. Zgłoszenie pracy do konkursu jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na jej publikację na stronie szkoły oraz wystawienie w szkole.
7. Udział w konkursie jest jednoznaczny z akceptacją regulaminu konkursu
Termin oddania prac: 20.05.2026
Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie. Na uczniów zwycięskich prac czekają nagrody.
Uprzejmie informuję, że w pierwszych dniach maja organizowane są miejskie wydarzenia:
To wspólne świętowanie jest okazją do wyrażenia dumy, jedności i przywiązania do narodowych symboli, a same wydarzenia inspiracją i źródłem wiedzy.
Wychowawcy świetlicy Szkoły Podstawowej nr 36 w Krakowie zapraszają chętnych do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „KOLOROWE OGRODY”.
Zadaniem każdego uczestnika jest wykonanie pracy, przedstawiającej ogród inspirowany światem flory i fauny, wzbogacony o indywidualną wyobraźnię twórczą.
Konkurs jest adresowany dla uczniów klas I-IV Szkoły Podstawowej nr 36 w Krakowie.
Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych:
Warunki uczestnictwa w konkursie
Terminarz konkursu
Prace należy wykonać w świetlicy do 22 maja 2026 r.
Wyniki konkursu będą ogłoszone na stronie internetowej szkoły: https://sp36.pl/ .
Na zwycięzców czekają nagrody.
Zapraszamy do udziału w konkursie!
Wszystkich chętnych uczniów zapraszamy do udziału w 5 edycji akcji: „Cała Polska maluje GIGA Laurkę dla Strażników Lasów”!
W 2024 roku w Polsce odnotowano 5431 pożarów lasów, z czego ponad 4500 wybuchło z winy człowieka. Strażnicy Lasów, czyli STRAŻACY I LEŚNICY czuwają, by się one nie rozprzestrzeniały. W ramach podziękowania za ich ciężką pracę, organizatorzy akcji pragną stworzyć GIGA Laurkę, składającą się z tysięcy laurek namalowanych przez dzieci z całej Polski. Wasza laurka też się może na niej znaleźć! 🙂
Należy narysować laurkę dla Strażaków i Leśników (technika, forma oraz ilość prac dowolna). Gotowe laurki będziemy zbierać w świetlicy szkolnej do 22 kwietnia (środa). Następnie ich zdjęcia zostaną wysłane elektronicznie do organizatorów. Finał akcji będzie miał miejsce w maju. W tym też miesiącu (29 maja) przypada Święto Strażników Lasów.
Prezentujemy rozkład zajęć dodatkowych po niewielkich zmianach
Ułatwienia dostępu