„Reksio dla Gambii” – zbiórka opatrunków!

28.05.2026  |  Magdalena Woźny

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej akcji pomocy zwierzętom w Gambii. Gambia to kraj pełen życzliwości, ale też ogromnych potrzeb. Tamtejsze zwierzęta żyją w trudnych warunkach, często bez dostępu do podstawowej pomocy weterynaryjnej.

Zbieramy opatrunki – nowe lub przeterminowane, ale czyste i nieużywane – które trafią do lokalnej organizacji: Max&Szarik association polska organizacja pomagająca zwierzętom w Gambii oraz The Gambia Horse and Donkey Trust.

Zbiórka na terenie naszej szkoły będzie trwać do 13 czerwca (Święto Szkoły). Już od dziś można wrzucać opatrunki do zielonego pudełka, które znajduje się w przedsionku przy drzwiach wejściowych.   

Po skończonej zbiórce opatrunki zostaną przesłane do magazynu: Psia Edukacja, ul. Cienista 32d, 43-502 Czechowice-Dziedzice.

Więcej szczegółów odnośnie akcji można przeczytać pod linkiem: https://www.stowarzyszeniereksio.pl/gambia/

 



Szkolny konkurs z języka angielskiego

07.05.2026  |  Magdalena Żmigrodzka

Szkolny konkurs z języka angielskiego:
,,Where to go on holidays?” dla uczniów klas II i III.

  • the USA
  • Great Britain
  • Australia
  • Canada

Warunki dla uczniów biorących udział:
1. Wybierz jeden z czterech podanych krajów i przedstaw najważniejsze informacje oraz symbole z nim związane w postaci ulotki reklamowej lub folderu. Format A5, A4 lub A3.

2. Wszystkie elementy wykonaj samodzielnie i odręcznie, tj. obrazki, podpisy i opisy; wszystko w języku angielskim.

3. Każdy z zaprezentowanych elementów podpisz i opisz w 1-3 zdaniach, np. The Tower Bridge is in London.

4. Ocenie podlegać będą kreatywność, estetyka, oryginalność oraz sposób zaprezentowania.

5. Uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę. Należy ją podpisać na odwrocie podając imię i nazwisko oraz klasę.

6. Zgłoszenie pracy do konkursu jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na jej publikację na stronie szkoły oraz wystawienie w szkole.

7. Udział w konkursie jest jednoznaczny z akceptacją regulaminu konkursu

Termin oddania prac: 20.05.2026

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie. Na uczniów zwycięskich prac czekają nagrody.

 

 

 

 


„Biało-Czerwona na co dzień”

29.04.2026  |  Małgorzata Szostek

Uprzejmie informuję, że w pierwszych dniach maja organizowane są miejskie wydarzenia:

  • „Flaga łączy Kraków” wyjątkowy biało-czerwony przemarsz Traktem Królewskim. Będzie to przemarsz ze 100-metrową flagą Polski przy akompaniamencie orkiestry, zakończony wspólnym odśpiewaniem hymnu na Wawelu;
  • Morze Flag Miasta Kraków i RMF FM, na Błoniach będzie można zrobić zdjęcia pośród morza biało-czerwonych flag oraz odebrać dla siebie flagę Polski;
  • Przejazd Tramwajem Patriotycznym na trasie Dworzec Towarowy- ul. Długa – ul. Dunajewskiego- Filharmonia – Pl. Wszystkich Świętych- Poczta Główna – Teatr Słowackiego – ul. Pawia- Dworzec Towarowy.
  • 95. Krakowska Lekcja Śpiewania „Radosna Jutrzenka”  wspólne śpiewanie na Małym Rynku.                   W wydarzeniu wezmą udział artyści Teatru Loch Camelot, którzy wraz z publicznością wykonają pieśni historyczne. Spotkanie poprowadzi Waldemar Domański, przybliżając tło historyczne uroczystości oraz ciekawostki związane z prezentowanymi utworami.

To wspólne świętowanie jest okazją do wyrażenia dumy, jedności i przywiązania do narodowych symboli, a same wydarzenia inspiracją i źródłem wiedzy.

 


Szkolny konkurs plastyczny „KOLOROWE OGRODY”

14.04.2026  |  Agnieszka Gałan

Wychowawcy świetlicy Szkoły Podstawowej nr 36 w Krakowie zapraszają chętnych do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „KOLOROWE OGRODY.

Zadaniem każdego uczestnika jest wykonanie pracy, przedstawiającej ogród inspirowany światem flory i fauny, wzbogacony o indywidualną wyobraźnię twórczą.

Konkurs jest adresowany dla uczniów klas I-IV Szkoły Podstawowej nr 36 w Krakowie.

Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych:

  1. Klasy I-II.
  2. Klasy III-IV.

Warunki uczestnictwa w konkursie

  1. Uczestnicy konkursu przygotowują w świetlicy prace płaskie w formacie A4 lub A3.
  2. Technika plastyczna –  dwie dowolne (malarstwo, rysunek, kolaż, techniki mieszane). Jako obowiązkowe –  użycie przynajmniej dwóch technik.
  3. Prace muszą być samodzielnie wykonane przez dziecko w świetlicy szkolnej.
  4. Przy ocenianiu będą brane pod uwagę: pomysłowość, oryginalność, estetyka
    i samodzielność wykonania.
  5. Każdy uczeń może zgłosić do konkursu tylko jedną pracę.
  6. Zgłoszenie pracy do konkursu jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na jej publikację (wystawa w świetlicy szkolnej, internet, Biblioteka Kraków).
  7. Udział w konkursie jest jednoznaczny z akceptacją regulaminu konkursu.
  8. Każda praca musi być podpisana na odwrocie (imię, nazwisko autora i klasa).

Terminarz konkursu

Prace należy wykonać w świetlicy do 22 maja 2026 r.

Wyniki konkursu będą ogłoszone na stronie internetowej szkoły: https://sp36.pl/ .

Na zwycięzców czekają nagrody.

Zapraszamy do udziału w konkursie!


GIGA Laurka dla Strażników Lasów

26.03.2026  |  Magdalena Woźny

Wszystkich chętnych uczniów zapraszamy do udziału w 5 edycji akcji: „Cała Polska maluje GIGA Laurkę dla Strażników Lasów”!

W 2024 roku w Polsce odnotowano 5431 pożarów lasów, z czego ponad 4500 wybuchło z winy człowieka. Strażnicy Lasów, czyli STRAŻACY I LEŚNICY czuwają, by się one nie rozprzestrzeniały. W ramach podziękowania za ich ciężką pracę, organizatorzy akcji pragną stworzyć GIGA Laurkę, składającą się z tysięcy laurek namalowanych przez dzieci z całej Polski. Wasza laurka też się może na niej znaleźć! 🙂

Należy narysować laurkę dla Strażaków i Leśników (technika, forma oraz ilość prac dowolna). Gotowe laurki będziemy zbierać w świetlicy szkolnej do 22 kwietnia (środa). Następnie ich zdjęcia zostaną wysłane elektronicznie do organizatorów. Finał akcji będzie miał miejsce w maju. W tym też miesiącu (29 maja) przypada Święto Strażników Lasów. 



1 2 3 40

Ułatwienia dostępu