Samorząd szkolny:


Aktualności – Samorząd szkolny

Strona 1 z 3


Wybory Przewodniczącego SU

26.09.2023  |  Marta Świerczyńska

26 września odbyły się wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego SP 36. W wyniku głosowania Przewodniczącą SU w roku szkolnym 2023/2024 została wybrana Zofia Hołota-Braun z klasy 8b uzyskując 133 głosy, a jej zastępcą będzie Aleksandra Krzyżak z klasy 6b. Funkcję sekretarza będzie pełnić Ligia Wojcieszczuk.

Gratulujemy nowo wybranej Radzie Uczniowskiej i życzymy owocnej pracy!


Szkolny Mistrz Mapy Świata – wyniki

03.05.2023  |  Marta Świerczyńska

Z okazji Dnia Ziemi 24 kwietnia odbył się szkolny konkurs geograficzny „Mistrz Mapy Świata”. Poziom konkursu był bardzo wysoki, a poniżej prezentujemy wyniki w obu kategoriach. Wgląd do prac będzie możliwy na każdej przerwie w dn. 4 maja u p. Marty Świerczyńskiej.


Klasyfikacja w kat. uczniów klas 5-6:
1 miejsce – Julia Kluba kl. 6a
2 miejsce – Estera Guguła-Apanasewicz kl. 6a
3 miejsce – Stanisław Kurek kl. 5b
4. Zofia Kosek kl. 5b
5. Kalina Olszańska kl. 6a
6. Maksymilian Molik kl. 6b
7. Zuzanna Synowiec kl. 6b
8. Mariia Kobylianska kl. 5a
9. Erick Jose da Rosa kl. 6a
10. Alisa Kysil kl. 6b
11. Wojciech Kownacki kl. 5a
Klasyfikacja w kat. uczniów klas 7-8:
1 miejsce – Antoni Samson kl. 8c
2 miejsce – Piotr Konieczny kl. 7a
3 miejsce – Daniel Gorajnow kl. 8c
4. Franciszek Kurek kl. 8c
5. Mikołaj Nowak kl. 7a
6. Maksym Zakharii kl. 7a
7. Martyna Chlipała kl. 7a
8. Igor Kuryłowicz kl. 7a
9. Bruno Jaskiernia kl. 7b
10. Tomasz Nowak kl. 8a
11. Karolina Brzegowa kl. 8c

 

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!


21 marca w szkole

16.03.2023  |  Agnieszka Dulny

21 MARCA odbędzie się pierwszy dzień wiosny. Ubieramy się w stroje z motywami kwiatowymi lub przypinamy elementy kwiatowe do strojów lub włosów.

21 marca obchodzony jest również Światowy Dzień Zespołu Downa i ten dzień na znak tolerancji, szacunku i zrozumienia dla osób dotkniętych tą chorobą nazwano DNIEM KOLOROWEJ SKARPETKI, dlatego też wszyscy przychodzą do szkoły w skarpetkach nie do pary.

Z okazji wiosny Samorząd Uczniowski ma również nową aktywność w ramach akcji ZGRANA KLASA. Od 20 do 27 marca, na lekcjach wychowawczych, każda klasa wybiera jedną osobę(chłopaka lub dziewczynę) i przebiera za pana lub panią wiosnę. Efekty przedstawia w krótkiej fotorelacji(2,3 zdjęcia) przesyłając na adres sztuka.sp36@gmail.com lub poprzez Teams do pani Dulny do końca dnia 27 marca.

 


Zbiórka książek

01.03.2023  |  Marta Świerczyńska

Samorząd Uczniowski i biblioteka szkolna organizują zbiórkę książek dla polskiego stowarzyszenia „Drzewo” w Charkowie. Potrzebne są książki polskiej klasyki (od Kochanowskiego, Mickiewicza po Tokarczuk), bajki dla dzieci, elementarze i książki do nauki języka polskiego, a także kompletne gry planszowe w języku polskim. Zbiórka trwa do 9 marca, a książki można składać do biblioteki szkolnej.


Finał akcji charytatywnej MotoMikołaje

12.12.2022  |  Agnieszka Dulny

W zeszłym tygodniu miał miejsce finał akcji charytatywnej MotoMikołaje, w której z inicjatywy opiekunów Samorządu Uczniowskiego również wzięliśmy udział. Na oddziały Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego trafiło mnóstwo nowych gier planszowych i puzzli Bardzo dziękujemy klasom 4a, 6a, 7b oraz 8c!


Dyskoteka andrzejkowa

01.12.2022  |  Agnieszka Dulny

Za nami zorganizowana przez Radę Uczniowską dyskoteka andrzejkowa!Dawno się tak dobrze nie bawiliśmy! :)Wszyscy byli spragnieni wspólnej zabawy i muzyki. Wspólnie spędzony czas przy tańcach umilił kiermasz pysznych słodkości i przekąsek zorganizowany przez klasę 4b i 8c. Dziękujemy DJ,zaangażowanym nauczycielom, uczniom i  obsłudze szkoły ! 🙂GALERIA


Tydzień Tolerancji i Życzliwości

28.11.2022  |  Agnieszka Dulny

W dniach 16-23 listopada w naszej szkole odbył się zorganizowany przez Radę Uczniowską Tydzień Tolerancji i Życzliwości. W ramach obchodów na lekcjach wychowawczych uczniowie poruszali tematykę tolerancji i życzliwości, odbyły się projekcje filmów o tej tematyce, na lekcjach plastyki uczniowie wykonali plakaty,które ozdobiły szkolne korytarze, podczas lekcji muzyki rozbrzmiewały piosenki. odbył się konkurs plastyczny „Tolerancja-życzliwość na co dzień”, konkurs na najżyczliwszą osobę z każdej klasy oraz konkurs na klasową gazetkę w ramach akcji „Zgrana klasa”. 21 listopada w Dzień Życzliwości i Pozdrowień rozdane zostały życzliwe listy, które uczniowie wcześniej wrzucili do specjalnej skrzynki życzliwości.
Podsumowaniem całego tygodnia był  Tęczowy Dzień(kolorowe ubrania) oraz apel, podczas którego w krótkim montażu słowno-muzycznym raz jeszcze przybliżyliśmy tematykę szacunku, przyjaznego nastawienia do innych oraz równości między ludźmi. Zespół wokalny zaśpiewał piosenkę pt.”Tolerancja” z repertuaru Małej Orkiestry Dni Naszych, Weronika Dunak z klasy 4a wraz panią Agnieszką Dulny zaśpiewały „Tolerancję” Stanisława Sojki a uczniowie otrzymali nagrody w ramach przeprowadzonych konkursów. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy a całą społeczność szkolną zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ I FILMIKÓW


Regulamin konkursu plastycznego-„Tolerancja-życzliwość na co dzień”

15.11.2022  |  Agnieszka Dulny

Regulamin szkolnego konkursu plastycznego pod nazwą „Tolerancja-życzliwość na co dzień”

(16-22.11.2022)

1.Celem konkursu jest kształtowanie u dzieci postaw tolerancji i życzliwości oraz upowszechnianie wiedzy na ich temat.

2.W konkursie mogą wziąć udział uczniowie wszystkich klas 1-8

3.Nagrody będą przyznawane w trzech kategoriach

Klasy 1-3

Klasy 4-5

Klasy 6-8

4.Temat pracy ” Tolerancja-życzliwość na co dzień”

5.Tworząc pracę plastyczną należy odwołać się do takich wartości jak miłość, przyjaźń, szacunek do drugiego człowieka, akceptacja, równość itp. Wszystko zależy od waszej wyobraźni i interpretacji😊

6.Forma pracy: indywidualna

7.Format pracy: A4 lub A3

8.Technika pracy: rysunek, malarstwo, kolaż (trwały)

9.Prace należy oddać do dnia 22 listopada, do pani Agnieszki Dulny lub wychowawców.

10.Prace powinny być podpisane na odwrocie(imię, nazwisko, klasa), estetyczne i wykonane SAMODZIELNIE (tutaj kładziemy największy nacisk)

11.Uroczyste ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbędzie się 24.11.

SERDECZNIE  ZAPRASZAMY WSZYSTKICH  DO UCZESTNICTWA I ŻYCZYMY POWODZENIA!!!:)


Światowy Dzień Uśmiechu w SP36

07.10.2022  |  Agnieszka Dulny

7 października świętowaliśmy Światowy Dzień Uśmiechu. Aby ten dzień był naprawdę radosny i słoneczny Samorząd Szkolny ogłosił go ŻÓŁTYM DNIEM i każdy, kto tylko miał ochotę, mógł ubrać się na żółto lub z żółtymi dodatkami. I tak się stało! Na drzwiach wszystkich pomieszczeń naszej szkoły rozwiesiliśmy uśmiechy i cytaty. Już od samego rana przy wejściu do szkoły rozdawaliśmy naklejki z uśmiechami (smile-buźka na żółtym tle)  a Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem wyszedł na ulice Krakowa, aby takie naklejkowe uśmiechy rozdawać przechodniom z prośbą o przekazywanie ich dalej. Happening przyniósł wiele radości nie tylko obdarowanym przechodniom, ale również samym  dzieciom, które mogły wziąć udział w tym wyjątkowym i pozytywnym przedsięwzięciu. Ludzie odwzajemniali nasze uśmiechy, a pani ekspedientka z pobliskiego sklepu w podziękowaniu obdarowała dzieci lizakami. Jeden z uczniów z uśmiechem na twarzy powiedział,że to najlepsza lekcja w jego życiu!!! 🙂

Życzymy wszystkim radości i uśmiechów nie tylko w dniu tego wyjątkowego święta. Bądźmy zawsze powodem czyjegoś uśmiechu!

Światowy Dzień Uśmiechu w SP36


Dzień Chłopaka

06.10.2022  |  Agnieszka Dulny

30 września, z okazji Dani Chłopaka, Samorząd Uczniowski ogłosił DNIEM KRAWATA. Chętni uczniowie i nauczyciele  przyszli tego dnia w krawatach i  muszkach, a za udział w zabawie zostali obdarowani słodkimi upominkami. Dodatkowo zostały rozdane życzenia dla chłopaków, które przez cały tydzień można było wrzucać do SKRZYNKI ŻYCZEŃ. Do zabawy włączyły się również klasy młodsze. Najlepiej przygotowały się klasy 1-3 oraz 4b, które miały najlepszą krawatową frekwencję :)Nie zabrakło też nauczycieli, którzy chętnie wzięli udział w naszej zabawie.

Dzień Chłopaka 2022


1 2 3