Majsterkowanie klas drugich

11.06.2026  |  Bożena Polak

Klasy drugie odkrywały dziś świat majsterkowania w Castoramie. Podczas warsztatów dzieci wykonały skrzynkę, jak widać na zdjęciach, nie tylko na narzędzia. Celem zajęć było pobudzenie uczniów do majsterkowania, praktyczna nauka pracy z narzędziami oraz poszerzenie umiejętności manualnych. Zaangażowanie, efekty pracy oraz zadowolenie dzieciaków potwierdzają ich realizację. Fotogaleria


Wycieczka klas 3

10.06.2026  |  Agata Daniek

W dniu 10 czerwca uczniowie klas trzecich wybrali się na wycieczkę do Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej.  Celem wyjazdu było poznanie historii polskiej animacji oraz odkrycie tajemnic powstawania filmów rysunkowych. Wizyta rozpoczęła się od fascynującego spaceru po multimedialnej ekspozycji. Dzieci mogły zobaczyć: stanowiska pracy dawnych animatorów, reżyserów i dźwiękowców, oryginalne projekty postaci, scenopisy oraz celuloidowe folie sprzed kilkudziesięciu lat, kultowych bohaterów, takich jak Reksio, Bolek i Lolek oraz Pampalini. Podczas zajęć trzecioklasiści: poznali magię ożywiania obrazu i dowiedzieli się, ile rysunków potrzeba, aby stworzyć jedną sekundę filmu, wcielili się w rolę młodych twórców, samodzielnie projektując i tworząc własne ruchome sekwencje, przetestowali urządzenia optyczne, które były przodkami dzisiejszego kina. Wycieczka była nie tylko wspaniałą zabawą, ale też cenną lekcją cierpliwości, wyobraźni i współpracy. Każdy uczestnik opuszczał studio z szerokim uśmiechem oraz bagażem nowej, filmowej wiedzy. GALERIA zdjęć


Koło plastyczne 2025/2026 – podsumowanie

10.06.2026  |  Agnieszka Gałan

Dobiega koniec roku szkolnego, a także koniec naszych cyklicznych zajęć o charakterze plastycznym. Ze względu na dużą ilość zapisanych osób, pracowaliśmy w dwóch grupach.  Każda grupa miała zajęcia co dwa tygodnie. Tematyka naszych zajęć była różnorodna, nawiązywała m.in. do świata przyrody, nadchodzących świąt i nie tylko. Uczniowie klasy pierwszej, uczyli się różnych technik malowania, rozbudzali swoją kreatywność i wyobraźnię, a także uczyli się współpracy i porządku pracy. Uczniowie klasy trzeciej, którzy w poprzednim roku mieli ze mną zajęcia, nabierali pewności siebie w wyrażaniu własnych pomysłów, chętniej podejmowali twórcze wyzwania i odważniej poszukiwali niestandardowych rozwiązań.

Dziękuję wszystkim uczestnikom za aktywny udział, życzę kolejnych twórczych sukcesów i zapraszam w przyszłym roku na nasze spotkania.

Zapraszam do galerii zdjęć z naszych zajęć.

 


Zakończenie III edycji projektu „Klasa w terenie”

10.06.2026  |  Bożena Polak

W tym roku udział w projekcie wzięły aż 554 placówki oraz 20 325 uczniów. To liczby, które pokazują, jak wielką wartość ma wspólne działanie, wymiana doświadczeń i realizowanie edukacyjnych pomysłów. My (kl. I – III) również mieliśmy w tym swój udział.

 


Klasy piąte na warsztatach „Nie z tej Ziemi”

10.06.2026  |  Agnieszka Dulny

Klasy piąte uczestniczyły w warsztatach „Nie z tej Ziemi” organizowanych przez Grupę Aktywni! Podczas zajęć nasi uczniowie wyruszyli w fascynującą podróż po Układzie Słonecznym, wykonywali eksperymenty i odkrywali tajemnice kosmosu. Było dużo nauki, jeszcze więcej ciekawostek i mnóstwo świetnej zabawy! Dziękujemy za inspirującą kosmiczną przygodę! ⭐


Klasa 5a na tropie zielonej energii!

10.06.2026  |  Agnieszka Dulny

Uczniowie klasy 5a uczestniczyli w warsztatach „Odnawialne źródła energii” organizowanych przez Krakowskie Centrum Edukacji Klimatycznej. Dowiedzieliśmy się, jak działa energia słoneczna, wiatrowa i wodna oraz dlaczego warto troszczyć się o środowisko każdego dnia.

Było mnóstwo ciekawostek, rozmów i świetnej zabawy, a przy okazji przekonaliśmy się, że ekologia może być naprawdę interesująca!

Wróciliśmy pełni energii… oczywiście tej odnawialnej!


Klasy II na wycieczce w Niepołomicach

09.06.2026  |  Bożena Polak

Klasy II wybrały się na wycieczkę do urokliwych Niepołomic. Na początku odwiedziły Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne, gdzie przeniosły się w podróż przez nasz Układ Słoneczny. Następnie w planetarium obejrzały prezentację dotyczącą charakterystycznych gwiazdozbiorów. Odwiedziły również Muzeum na Zamku Królewskim, gdzie uczestniczyły w lekcji przyrodniczej. Dużą atrakcją był dla dzieci czas relaksu na Niepołomickich Błoniach. Fotogaleria


Spotkanie z dietetykiem

09.06.2026  |  Bożena Polak

Nasza szkoła od lat uczestniczy w „Programie dla szkół”. Uczniowie klas I- III przez cały rok szkolny realizują działania związane z edukacją zdrowotną. Dzięki nim uczą się zasad zdrowego odżywiania, w szczególności poznają korzyści diety bogatej w owoce, warzywa i produkty mleczne, a także uczą się o pochodzeniu, uprawie i produkcji oraz o tym, jak postępować, by nie marnować żywności. Wspólne przygotowanie i spożywanie drugiego śniadania, założenie klasowych ogródków, warsztaty kulinarne – to tylko niektóre działania o charakterze edukacyjnym. Ich podsumowaniem było spotkanie z dietetykiem, podczas którego dzieci utrwaliły swoje wiadomości na temat zdrowego odżywiania. Fotogaleria


6a piknikuje

09.06.2026  |  Anna Żurawel

 

W dn. 8 czerwca 2026 r. uczennice I czniowie z klasy 6a wzięli udział w pikniku z okazji Dnia Dziecka,  odbył się on w Parku Jordana. Tego dnia dopisała nam piękna, słoneczna pogoda, sprzyjająca wspólnej zabawie i aktywnemu wypoczynkowi na świeżym powietrzu.

 

Piknik był doskonałą okazją do integracji uczniów, budowania relacji oraz spędzenia czasu w miłej i radosnej atmosferze. Nie zabrakło gier, zabaw ruchowych oraz wielu atrakcji, które dostarczyły wszystkim uczestnikom mnóstwo uśmiechu i pozytywnej energii.

 

Dużą atrakcją był również pyszny poczęstunek – wspólnie delektowaliśmy się smakowitą pizzą, która dodała sił do dalszej zabawy.

 

To był wyjątkowy dzień pełen radości, śmiechu i niezapomnianych chwil. Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas i już teraz z niecierpliwością czekamy na kolejne takie wydarzenia 🙂


Bądź turystą w swoim mieście!

09.06.2026  |  Alicja Ogiela

Klasa 6b wybrała się na spacer po Krakowie, tym razem z przewodnikiem miejskim. Mieliśmy popatrzeć na własne miasto oczami turystów i przekonać się, czy i jak dobrze je znamy. Zaczęliśmy od Barbakanu i przez Bramę Floriańską ruszyliśmy w kierunku Kościoła Mariackiego, skąd o godz. 10.00 rozległ się mariacki hejnał. Niewielu z nas wiedziało, że wieża hejnalica formalnie nie jest częścią kościoła, lecz wydzieloną własnością magistratu. Dowiedzieliśmy się także, że hejnalista grając sygnał na cztery strony świata, gra w stronę Wawelu dla króla, w stronę Ratusza dla rajców miejskich, w stronę Bramy Floriańskiej dla przybywających gości, a w stronę Małego Rynku dla straży pożarnej z ulicy Westerplatte. Podczas wycieczki poznaliśmy wiele innych ciekawostek i zobaczyliśmy jeszcze kilka innych miejsc. O godz. 11 byliśmy na dziedzińcu Collegium Maius, gdzie tłum innych turystów czekał już na uruchomienie się zegara. Zobaczyliśmy orszak figurek przedstawiających najważniejsze osoby związane z powstaniem Akademii Krakowskiej. Podczas całej wyprawy rozwiązywaliśmy zagadki i zadania związane z poznawanymi obiektami. Rozpoznawaliśmy i nazywaliśmy narzędzia tortur (Ratusz), usadzaliśmy gości na uczcie u Wierzynka (Kamienica Morsztynowska) oraz rozpoznawaliśmy obiekty, które znajdowały się na średniowiecznym rynku. Ukoronowaniem naszej wycieczki było wejście do Bazyliki Mariackiej, gdzie o godz. 12.00 odbywa się codziennie uroczyste otwarcie Ołtarza Wita Stwosza. Nieprzebrany tłum oczekujących na ten moment turystów uświadomił nam po raz kolejny, że powinniśmy być dumni z naszego miasta.

To, co dla nas jest codziennością, inni podziwiają tylko w drodze wyjątku!


1 2 3 192

Ułatwienia dostępu