Krakowska Olimpiada Młodzieży w Szachach

31.10.2018 |  Magdalena Woźny

Dzisiaj trzech uczniów z naszej szkoły miało okazję sprawdzić swoje siły podczas udziału w tegorocznej edycji Krakowskiej Olimpiady Młodzieży w Szachach dla szkół podstawowych. Tym razem reprezentowali nas: Mihai Ruta-Fulger z klasy IV B, Roman Stanecki z klasy IV B oraz Filip Iwaniec z klasy V B.

Uczniowie spisali się bardzo dobrze! Udało im się zająć dla naszej szkoły 11 miejsce w klasyfikacji drużynowej chłopców. Jest to wysoki wynik, gdyż w Turnieju startowały zespoły z 42 szkół! Ponadto w indywidualnej klasyfikacji  Romek wywalczył 16 miejsce wśród ponad 100 chłopców biorących udział w zawodach.

Było mi również bardzo miło, ponieważ Filip wykazał się piękną postawą fair play! Został pochwalony przez wychowawczynię jednego zespołu, że w wyniku pomyłki punkty zostały policzone na jego korzyść, a Filip zauważył to i zgłosił zaistniały błąd. Postawa godna naśladowania! Mimo że chłopcom nie udało się znaleźć w pierwszej trójce, swoim zachowaniem zasłużyli na medal!:)