Giga Laurka dla Strażników Lasów

25.03.2024 |  Magdalena Woźny

W tym tygodniu rozpoczęliśmy w świetlicy wykonywanie laurek dla strażników lasów. Przystępujemy do 3 edycji ogólnopolskiej akcji: „Cała Polska Maluje Giga Laurkę dla Strażników Lasów”. Celem akcji jest podziękowanie Strażakom i Leśnikom za ochronę lasów przed pożarami, w nawiązaniu do Dnia Strażnika Lasów 29 maja. W 2022 roku odnotowano w Polsce ponad 6900 pożarów lasów. O większości z nich nie słyszeliśmy, ponieważ zostały one w porę ugaszone. 

Razem z dziećmi rozmawialiśmy na temat odpowiedzialnej i często niebezpiecznej pracy, wykonywanej przez strażników lasów. Następnie chętni uczniowie przystąpili do rysowania pierwszych laurek. Będziemy je robić przez dwa tygodnie. Po tym czasie zdjęcia prac dzieci zostaną wysłane do organizatorów akcji na adres: malopolscystraznicylasow@gmail.com.  Termin wysyłania prac mija 9 kwietnia 2024 r. 

Z tysięcy nadesłanych laurek z całej Polski organizatorzy stworzą największą GIGA Laurkę na świecie. Więcej szczegółów dotyczących akcji znajduje się na stronie: www.straznicylasow.pl 

Wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły, także ze starszych klas, zapraszamy do udziału w akcji! 🙂 Wykonane prace można przynosić do świetlicy do piątku 5 kwietnia.