Dbajmy o zdrowie i środowisko

21.12.2020 |  Magdalena Woźny

Nadchodzą Święta i dużo wolnego czasu! Dlatego też zachęcam Was, aby wybrać się na rodzinny spacer i połączyć zdrowe oraz przyjemne z pożytecznym! W Krakowie pojawiły się w kilku miejscach eko-skrzynie na plastikowe nakrętki. Można do nich wrzucić czyste zakrętki typu PET (z plastikowych butelek po napojach) i dzięki temu wspomóc Hospicjum św. Łazarza w Krakowie. Projekt jest organizowany przez: Symbioza – Centrum Edukacji Ekologicznej ZZM (Zarząd Zieleni Miejskiej) w Krakowie.   

Eko-skrzynia pojawiła się w Lasku Wolskim przed budynkiem Symbioza – Centrum Edukacji Ekologicznej ZZM (aleja Żubrowa 15), a także:  

♻️ nad Zalewem Nowohuckim (obok tężni solankowej);
♻️
 w parku Reduta (przed pawilonem);
♻️
 przed Magistratem, na Placu Wszystkich Świętych (tuż obok przystanku tramwajowego);
♻️
 w parku Jerzmanowskich (w pobliżu placu zabaw).

Zachęcam Was do wybrania się w każde z tych miejsc, a zwłaszcza nad Zalew Nowohucki. O tej porze roku jest tam wyjątkowo pięknie!

Ruch to zdrowie, a przy okazji możemy zrobić dobry uczynek, także w drogę! 🙂 

Gdy już wrócicie do domu proponuję wykonać wspólnie z bliskimi zadanie grudniowe w ramach projektu ekologicznego Działaj z imPETem. Polega ono na  przygotowaniu ozdoby choinkowej z butelek typu PET. Mogą to być na przykład bombki z butelek albo stroik na drzwi własnego pomysłu. 

Będę czekać na Wasze prace, które możecie wysyłać na adres: m.wozny@sp36.pl 🙂