Szóstoklasiści w Wiedniu (autor: Wiktoria Karcz kl. 6a)

08.05.2017 |  Katarzyna Adamska

         W dniach 24.04-29.04.2017 r. uczniowie klas szóstych wybrali się na wycieczkę do Wiednia. Pobyt w stolicy Austrii był pełen niesamowitych wrażeń, które zostaną nam w pamięci na bardzo długi czas.

         Po przybyciu do austriackiej szkoły, zostaliśmy wspaniale przywitani przez uczniów oraz dyrektora Neue Mittelschule II Enkplatz 4 Wien. Przez następne dni coraz bardziej zaprzyjaźnialiśmy się z uczniami i próbowaliśmy porozumiewać się z nimi w różnych językach.

         Jednak czas spędzaliśmy nie tylko na integracji z Austriakami. Zobaczyliśmy bardzo dużo wspaniałych obiektów takich jak: Schönbrunn, Muzeum Cesarzowej  Sisi, Muzeum Historii Naturalnej i Muzeum Sztuki, Stadtpark i wiele, wiele innych. Pobyt w Wiedniu dostarczył nam wielu emocji – np. podczas pobytu na Praterze lub w ZOO. 

         Pomimo tego, że nasz hotel sytuował się w centrum, poruszaliśmy się głównie metrem, co było wspaniałym przeżyciem dla osób, które na co dzień przemieszczają się innymi środkami lokomocji. Również dla fanów zakupów znalazła się chwilka, ponieważ podczas pobytu na Mariahilfer Straße mogliśmy odwiedzić znajdujące się tam sklepy i kupić miłe pamiątki z Wiednia.

         Na koniec pobytu odwiedziliśmy wzgórze Kahlenberg, z którego w 1683 roku, Jan III Sobieski dowodził polską armią w bitwie pod Wiedniem. Był do wspaniały akcent zwieńczający naszą wyprawę, ponieważ mogliśmy ujrzeć panoramę pięknego miasta, które wcześniej zwiedzaliśmy.

         Myślę, że pobyt w Wiedniu zadowolił wszystkich, a większość z nas chciałaby odwiedzić to miasto jeszcze raz!

Galeria zdjęć …