„Dzieci lubią misie…” – Dzień Misia w bibliotece

24.11.2017 |  Elżbieta Kuc

24 listopada swoje święto w naszej szkole obchodziły Pluszowe Misie. W klasach i na korytarzach zagościły liczne maskotki, które w tym dniu przybyły wraz z dziećmi do szkoły,

Tradycyjnie do obchodów święta przyłączyła się biblioteka. Uczniowie przez kilka dni z zapałem rysowali i kolorowali rozmaite misie zapełniając „Misiową tablicę”

Młodsze i starsze dzieci wzięły udział w konkursie „Szukamy największego i najmniejszego misia SP 36”. Po zmierzeniu okazało się, że posiadaczem największego misia jest Karolina Napierska z 5a, a właścicielem najmniejszego Kuba Marć z 7a. Ten największy był naprawdę olbrzymi, a najmniejszy mikroskopijny.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się „fotobudka z misiami” ustawiona obok biblioteki, w której dzieci zamieniały się w sympatyczne misie.

Ponieważ Miś Uszatek w 2017 roku obchodził 60 urodziny jemu poświęcono część obchodów. Na tablicy przy bibliotece pojawił się „życiorys” popularnego misia, a w bibliotece można było obejrzeć i przeczytać książki z jego przygodami. W czasie przerw między lekcjami uczniowie oglądnęli kilka odcinków serii o misiu z klapniętym uszkiem i jego przyjaciołach.

Galeria