Starsi i młodsi razem uczą się i bawią.

06.01.2022 |  Alicja Sikora

„Starsi i młodsi razem uczą się i bawią” to tytuł całorocznego projektu, jaki realizowany jest od września br. szkolnego. Głównym założeniem tego projektu jest nauka dobrej współpracy uczniów klas starszych, tu uczniów klasy 7a i młodszych, tu uczniów klasy 2a.
W ub. r. szkolnym uczniowie klas VIII stworzyli, bardzo rozbudowany, projekt „Magia w baśniach trwa całe życie” a w tym roku chcielibyśmy zrealizować ten projekt z uczniami, dla których był dedykowany, czyli klas I-III. Ponieważ naszym doradcą merytorycznym w czasie tworzenia ubiegłorocznego projektu była Pani Agata Daniek, dlatego pierwszym, naturalnym odbiorcą tego projektu jest klasa 2a, której wychowawcą jest właśnie Pani Daniek.
Relacje, jakie budują się i już bardzo je widać, są bezcenne i nie zamykają się tylko do czasu wspólnych spotkań. Każde spotkanie jest wielkim przeżyciem nie tylko dla dzieci, ale i młodzieży.
Dowodem na to niech będą urocze, kolorowe zakładki z życzeniami „Miłego dnia”, które przygotowały Maluchy dla swoich starszych koleżanek.
Radość, duma i ogromna satysfakcja na twarzy „Starszych”, kiedy w dniu życzliwości otrzymali podziękowania od „Młodszych” była największą nagrodą za wspólną naukę i zabawę.
Niestety wiele planów krzyżuje nam zdalne nauczanie, dlatego musimy być elastyczni, bo nie możemy zawieść Maluchów i nie spotkać się z Nimi raz w tygodniu.
Dziękuję Pani Agacie Daniek za pomoc w realizacji tego projektu, bez tej pomocy i zaangażowania realizacja nie byłaby możliwa.
Dużo więcej informacji na temat z naszych spotkań pojawi się w zakładce Projekty na stronie www
szkoły.

Opiekun projektu Alicja Sikora