Tytuł projektu” Magia w baśniach trwa całe życie”

Dobiega końca realizacja projektu pt Magia w baśniach trwa całe życie. To już czwarty, całoroczny  projekt zrealizowany przez młodzież naszej szkoły. Tym razem postanowiliśmy przenieść bohaterów znanych nam baśni do współczesnego świata. Dlaczego, bo chociaż czasy się zmieniają to wartości w nich zawarte pozostają aktualne. Bajki i baśnie towarzyszą nam od dziecka i mimo, że jesteśmy coraz starsi, często do nich wracamy.

Napisaliśmy na nowo baśń o Kopciuszku, ale naszym bohaterem jest Pan Kopciuszek a przebiegłego Kota w butach zastąpił Pies w trampkach. W zupełnie nowej roli pojawia się tez krasnal Mędrek i Królewna Śnieżka.

Napisane przez nas baśnie będzie można nie tylko przeczytać, ale
i posłuchać, ponieważ nagraliśmy audiobooki.

Wytworzone przez nas materiały przeznaczone są głownie dla klas najmłodszych, dlatego stworzyliśmy dla nich gry i zabawy związane tematycznie z baśniami. Dzieci będą się mogły bawić kodami QR i rozszerzoną rzeczywistością.
Cały materiał umieściliśmy na stworzonej przez nas stronie internetowej.
W realizacji projektu uczniowie wykorzystali wiedzę i umiejętności zdobyte na lekcjach informatyki, ale i tę własną. Budowanie strony internetowej, generowanie kodów QR, tworzenie grafiki w Canvie, programy do tworzenia rozszerzonej rzeczywistości to wiedza zdobyta na lekcjach informatyki.

Nauczyciele uczący w klasach młodszych znajdą na stronie internetowej materiały do wykorzystania na lekcji w pełnej wersji /zakładka Dla nauczyciela/. Do każdej bajki dzieci otrzymują krzyżówki, rebusy, kody QR, pod którymi znajdują się hasła do krzyżówki. Są również zakodowane tytuły bajek, ale kody można wykorzystać w dowolny sposób. Jak zainstalować i korzystać z Aplikacji do rysowania w rozszerzonej rzeczywistości /VR/ poinstruuje film umieszczony w zakładce Gry i zabawy. Nauczyciel i uczeń znajdzie również rysunki, które można wykorzystać do tej wspaniałej zabawy.

Bardzo dziękuję całemu zespołowi za kawał dobrej roboty. I choć przyszło nam tworzyć ten projekt w trudnym, pandemicznym czasie to wszyscy podeszli do niego bardzo odpowiedzialnie i z wielkim zapałem.
Zapraszam do czytania i słuchania baśni przez tych małych i dużych uczniów naszej szkoły. Zupełnie dorosłych też!

        Opiekunowie projektu: 

 • Alicja Sikora
 • Agata Daniek

Realizatorzy projektu:

 • Alicja Kciuk – lider zespołu, twórca strony internetowej, autorka grafiki, Ilustracje do książki, projekt okładki.
 • Julia Styrylska – autorka gier, kodów, krzyżówek.
 • Emilka Szlachta – autorka grafiki, kodów QR, ilustracje do książki.
 • Michalina Jaworska – składanie tekstu, rebusy.
 • Michelle Huk – autorka loga projektu, składanie tekstu.
 • Roch Kopeć – autor nagrań i twórca wszystkich filmów.
 • Leon Pec – współtwórca tekstów baśni.
 • Tomasz Ignacok – współtwórca tekstów baśni, autor kodów QR.
 • Jakub Ignacok – współtwórca tekstów baśni, autor kodów QR.

Zapraszamy na naszą stronę internetową i życzymy wszystkim wspaniałej zabawy.

https://alicjakciuk06.wixsite.com/projektsp362021

opiekun projektu Alicja Sikora i zespól projektowy