„Starsi i młodsi i razem uczą się i bawią” to tytuł całorocznego projektu, jaki realizowany był od września br. szkolnego.  Głównym założeniem tego projektu była nauka współpracy, zrozumienia i odpowiedzialności uczniów klas starszych, tu uczniów klasy 7a i uczniów klasy 2a. W ub. r. szkolnym uczniowie klas VIII stworzyli, bardzo rozbudowany, projekt „Mądrość w baśniach trwa całe życie” a w tym roku chcielibyśmy zrealizować ten projekt z uczniami, dla których był dedykowany, czyli klas I-III. Ponieważ konsultantem merytorycznym w czasie tworzenia ubiegłorocznego projektu była Pani Agata Daniek, dlatego pierwszym, naturalnym odbiorcą tego projektu jest klasa 2a, której wychowawcą jest właśnie Pani Daniek.
Tegoroczni uczestnicy projektu nie chcieliby ograniczyć się tylko do realizacji projektu „Mądrość w baśniach trwa całe życie”, dlatego proponują własne pomysły od rozgrywek sportowych, nauki tańca, aż po tworzenia orgiami czy malowaniu ozdób świątecznych. Każdy Maluch ma swojego opiekuna w uczniu klasy VII, z którym bawi się, uczy tańczyć, malować czy grac w siatkówkę i piłkę nożną, rozwiązywał zagadki i rebusy, czytał teksty bajek. Dla dzieci z Ukrainy Sofia Borovska, Anastasja Privenko i Veronika Kolkovska przetłumaczyły tekst bajki „Pies w trampkach”. W trakcie zabaw były opiekunkami i tłumaczami dla swoich małych rodaków. Również dzieci organizowały zajęcia- zabawy z ozobotami, gry zręcznościowe, przygotowały kanapki z warzywami ze swojego ogródka.
Relacje, jakie budują się, i bardzo je widać, są bezcenne i nie zamykają się tylko do czasu wspólnych spotkań. Każde spotkanie jest wielkim przeżyciem nie tylko dla dzieci, ale i młodzieży.
Dowodem na to niech będą przepiękne, kolorowe zakładki z życzeniami „Miłego dnia”, które przygotowały Maluchy dla swoich starszych koleżanek i kolegi.
Radość, duma i ogromna satysfakcja na twarzy „Starszych”, kiedy w dniu życzliwości otrzymali podziękowania od „Młodszych” była największą nagrodą za wspólną naukę i zabawę.
Niestety wiele planów krzyżowało nam zdalne nauczanie, dlatego musieliśmy być elastyczni, bo nie można zwieść Maluchów i nie spotkać się z Nimi raz w tygodniu.

  • Opiekun projektu Alicja Sikora, nauczyciel historii
  • Współpraca Agata Daniek, wychowawca klasy 2a

Uczestnicy projektu, uczniowie klasy 7a

  1. Borovska Sofia
  2. Kmiecik Klaudia
  3. Kolkovska Veronika
  4. Litwa Blanka
  5. Osmęda Zuzanna
  6. Petka Andrzej
  7. Privenko Anastasja
  8. Stankiewicz Małgorzata

Aktualności – Starsi i młodsi i razem uczą się i bawią

Strona 1 z 0


Niestety nie ma postów.