Szczegóły pomocy dla rodzin ukraińskich

08.03.2022 |  Violetta Wilk

Bardzo dziękujemy za zaangażowanie oraz wkład finansowy i niematerialny w zainicjowaną akcję pomocy dla rodzin z Ukrainy.

Na dedykowane konto już wpłynęła kwota ponad 7.000 zł. Szczególne podziękowania dla dwóch osób, które wpłaciły po 1.000 zł oraz dla rodziców klasy 8b, którzy wpłacili wspólną darowiznę w wysokości 2.200 zł.

Fragment listu od klasy 8b:

Jako rodzice dzieci z klasy 8B w pełni popieramy inicjatywę pomocy ukraińskim dzieciom i ich rodzinom, które trafiły do naszej szkoły z powodu tej strasznej i bezsensownej wojny. […] Mam nadzieję, że wspólnymi siłami uda nam się przywrócić uśmiech na twarzach ludzi dotkniętych tak wielką tragedią.

Na co wykorzystamy pieniądze:

1. zapłacimy obiady dzieciom, które stały się uczniami naszej szkoły. Ponieważ sytuacja jest dynamiczna i z każdym dniem pojawiają się kolejne osoby pytające o możliwość nauki w naszej szkole, dlatego chcemy, żeby każde nowo-przybyłe dziecko, miało zapewnione obiady (15 zł/obiad) przez pierwsze 2 tygodnie pobytu w szkole.

2. przygotujemy wyprawki dla nowych uczniów (ok. 50 zł/osoba). Ważne, żeby już w pierwszym dniu, dzieci otrzymały szkolną wyprawkę, zawierającą piórnik, 2 długopisy, 2 ołówki, pisaki, kredki, zastrugaczkę, nożyczki, klej, cyrkiel, 2 zeszyty (linia/kratka) a młodsze dzieci dodatkowo farby i plastelinę. Taki drobny podarunek sprawi, że dzieci od początku będą się czuły pełnowartościowymi uczniami.

3. przeznaczymy 1.000 zł na zakup środków opatrunkowych, płynów odkażających oraz batonów energetycznych, które przekażemy do jednego z okupowanych miast na Ukrainie.

4. następne pomysły – w miarę posiadanych środków będziemy realizować z Państwa pomocą.

 

Dodatkowe formy pomocy:

1. każda klasa przygotuje jedną wyprawkę szkolną dla nowych uczniów. Dzięki takiej akcji będzie dodatkowych kilkanaście pakietów startowych, które zwiększą komfort psychiczny dzieci i tak już zmagających się z traumatycznymi przeżyciami.

2. sponsoring obiadu. Może ktoś z Państwa chciałby zapłacić za miesiąc obiadów dla jednego dziecka? A może któraś klasa chciałaby objąć jakiegoś ucznia pomocą w płatności za obiady?

3. wsparcie walczących Pamiętajmy, że na Ukrainie walczą nie tylko żołnierze, ale również cywile. To dla nich chcemy przesłać opatrunki i batony, ale potrzebnych jest dużo więcej rzeczy: latarki, czołówki, powerbanki, karimaty, śpiwory, odzież termiczna, ogrzewacze, grzałki… Może ktoś z Państwa ma w szafie wolne i nieużywane takie rzeczy i mógłby się nimi podzielić?

 

_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_

Pod tym linkiem został przygotowany formularz, za pomocą którego można zgłosić chęć objęcia sponsoringiem obiadowym, indywidualnie przygotowanej wyprawki, większą ilością potrzebnych sprzętów. Z każdą osobą skontaktujemy się w celu dogrania szczegółów pomocy. Postaramy się na bieżąco informować Państwa o naszych działaniach i kolejnych potrzebach.

 

_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_*_

Numer konta do wpłat darowizny w dowolnej wysokości:

Rada Rodziców SP36 w Krakowie
Bank PKO BP 94 1020 2906 0000 1902 0420 3394
tytuł: pomoc Ukrainie