Linoryty i zabawy z krepiną – wykonywanie upominków dla Mam
Z okazji Dnia Mamy uczniowie przygotowali w świetlicy własnoręcznie wykonane prezenty. Część osób wykonało laurki techniką linorytu. Jest to technika graficzna polegająca na stworzeniu wzoru i wycięcie go w linoleum (w naszym przypadku była to pianka kreatywna). Po stworzeniu matryc, dzieci odbijały na kartce własne wzory, przy użyciu farb.
Uczniowie wykonali też pachnące kwiaty z krepiny. Z dużym zaangażowaniem i starannością tworzyli kwiaty, co nie było łatwym zadaniem. Na końcu zakraplali kwiaty naturalnymi olejkami eterycznymi.
Zapraszamy do galerii zdjęć prac.