Klip muzyczny w ramach projektu”Stop mowie nienawiści-wybieram szacunek”

19.06.2022 |  Agnieszka Dulny

„Imagine”-SP36 Kraków(cover John Lennon)

W ramach prowadzonego w naszej szkole projektu pn.”Stop mowie nienawiści-wybieram szacunek” oraz sprzeciwu przeciwko złu,jakie panuje na całym świecie, nagraliśmy klip z piosenką „Imagine” Johna Lennona.

Każdy z nas ma nadzieję, że nastanie taki czas, kiedy nie będzie już wojen, konfliktów, waśni. Kiedy człowiek nie będzie musiał obawiać się intencji drugiego człowieka, nie będzie musiał kryć się ze swoimi przekonaniami i wierzeniami, nie będzie się bał, że z powodu takiego a nie innego koloru skóry zostanie uznany za gorszego. Będzie bezwarunkowo ufał drugiemu człowiekowi i wierzył mu bez zastrzeżeń.

Należy zadać sobie pytanie,  co możemy zrobić, żeby uczynić ten świat lepszym. Jest wiele rzeczy, których porządku nie uda nam się zmienić, ale na wiele spraw mamy wpływ. Chodzi o wydawałoby się takie błahostki jak na przykład uprzejmość, dobre słowo wypowiedziane do sąsiada z podwórka, nauczyciela w szkole, pani w sklepie. Wystarczy odrobina życzliwości i otwarcie się na innych ludzi, a świat od razu stanie się bardziej kolorowy, przytulniejszy, spokojniejszy.