Kiermasz świąteczny, Akcja NETTO „Sąsiedzka moc” i FaniMani – włącz się do akcji!

21.11.2022 |  Kinga Dobrodziej-Szymczyk

Rada Rodziców zachęca do włączenia się w akcje, dzięki którym można będzie wesprzeć fundusz pomocowy dla potrzebujących dzieci z naszej szkoły, wyposażyć pracownię albo zebrać dodatkowe pieniądze na wydatki szkoły. Co dokładnie trzeba zrobić? Szczegóły poniżej.

 

1. Kiermasz świąteczny

Po pandemicznej przerwie powraca kiermasz świąteczny, na którym będzie można kupić ciasteczka pachnące świętami.

Zapraszamy więc dzieci, rodziców, całe rodziny i przyjaciół do wspólnego wypieku i przede wszystkim przekazania Radzie Rodziców pierniczków oraz innych świątecznych ciastek w dniach 12-13 grudnia. Kiermasz rozpocznie się 14 grudnia. 

Całkowity dochód ze sprzedaży ciasteczek zostanie w tym roku przeznaczony na tzw. fundusz pomocowy dla potrzebujących dzieci z naszej szkoły.

 

2. Akcja NETTO „Sąsiedzka moc”

Netto organizuje akcję, w ramach której wesprze finansowo 50 projektów na rzecz społeczności lokalnych skupionych w sąsiedztwie sklepów sieci.

Projekt wyposażenia pracowni biologicznej zgłoszony przez Radę Rodziców został zakwalifikowany do drugiego etapu akcji, czyli głosowania w sklepach.

Zachęcamy więc do oddania głosu na ten projekt. Wystarczy w czasie trwania akcji (28 listopada – 31 grudnia) zrobić zakupy w sklepach Netto objętych głosowaniem (np. sklep na Wybickiego) na kwotę minimum 50 zł i na wydanej karcie wskazać projekt naszej szkoły „Wyposażenie pracowni Biologicznej w SP 36” . 

Nagrodą są granty w wysokości 10 lub 30 tysięcy złotych.

 

3. FaniMani

Od kilku lat Rada Rodziców SP 36 ma założone konto w programie fanimani.pl. Jest to serwis prowadzony przez Fundację FaniMani, która pomaga organizacjom społecznym w zbieraniu funduszy na ważne cele. Zainstalowana na komputerze Przypominajka FaniMani, informuje nas, czy sklep internetowy, w którym chcemy zrobić zakupy, bierze udział w programie. Kupując w jednym z ponad 1500 sklepów, płacisz tyle co normalnie, a część Twojej wpłaty (średnio ok. 1,5-2,5%) trafia do wybranej przez Ciebie organizacji, czyli naszej Rady Rodziców.

Zapraszamy do robienia zakupów świątecznych (i nie tylko), korzystając z aplikacji FaniMani.

W tym celu wystarczy:

  • zarejestrować się na stronie lub w aplikacji FaniMani,
  • jako beneficjenta wybrać Radę Rodziców Szkoły Podstawowej nr 36 w Krakowie,
  • wejść do wybranego sklepu ze strony fundacji lub przez aplikację,
  • zupełnie standardowo zrobić zakupy.

Prosimy o aktywne wsparcie wszystkich inicjatyw!