Doświadczenie i młodość

10.11.2022 |  Alicja Sikora

W październiku młodzież z zespołu projektowego naszej szkoły, rozpoczęła współpracę z Domem Pomocy Społecznej na ul., Kluzeka 6 w Krakowie.

Zespól projektowy to Julia Barnak z kl. VIII b, Klaudia Kmiecik z kl. VIII a Paulina Szydło z kl. VIII b, Janek Kubat, Tomek Nowak i Andrzej Petka z VIII a.
Do tej współpracy przygotowywaliśmy się od początku roku szkolnego, bo odpowiedzialność to wielka. 22 października uczestniczyliśmy w szkoleniu przygotowującym nas do udziału w projekcie społecznym Młodzi działają lokalnie w ramach, którego zaprosimy Seniorów do wspólnej nauki i zabawy. Nasze pierwsze spotkanie z Seniorami odbyło się 26 października. Poprosiliśmy, aby podzielili się z nami swoimi pasjami, zainteresowaniami, wspomnieniami, ale i oczekiwaniami. Rozmów, dyskusji, planów tego, co możemy wspólnie zrobić nie było końca. Powstała mapa tematyki spotkań i oczekiwań, jakie przygotować warsztaty, wspólne wyjścia, żeby to był dla Seniorów czas pełen radości. Jak przebiegało nasze spotkanie można zobaczyć na ZDJĘCIACH. Młodzież skradała serca wielu Seniorów. Na stronie internetowej DPS też pojawiła się informacja o naszym spotkaniu. Obiecaliśmy, że wrócimy i wrócimy 23 listopada.