Codzienna edukacja przyrodnicza
Nasze szkolne podwórko to nie tylko miejsce gier i zabaw ruchowych, ale także edukacja przyrodnicza odbywająca się na wielu płaszczyznach. Obok boiska do piłki nożnej powstał najpierw ogródek klasy 3b (opisany we wcześniejszym wpisie), który zainspirował uczniów z klasy 2b. Dzieci z wielkim zaangażowaniem pielęgnują ogródki, przynoszą rośliny do sadzenia. Ogromną radość sprawiły kiełkujące cebulki posadzonych kwiatów. Z zaangażowaniem wykonują elementy małej architektury. Dzieci obserwują także owady, min. pszczoły murarki i kowale żerujące na zbutwiałych liściach m.in. lip, które rosną wokół boisk. Dają one nie tylko upragniony cień , ale są odwiedzane przez wiewiórkę, można oglądać liczne sikorki, posłuchać dzięcioła zielonego. Na otaczających dużych trawnikach dzieci często znajdują czterolistne koniczynki, które, jak wiadomo:), przynoszą szczęście.