Ubrania do oddania!

30.03.2021 |  Magdalena Woźny

Zbliżają się Święta Wielkanocne, a wraz z nimi przedświąteczne porządki!

Warto więc zajrzeć do szaf z ubraniami i przejrzeć, czy przypadkiem nie ma w nich rzeczy, których już nie używamy. Jeśli tak, to zachęcam do wzięcia udziału w akcji: ubrania do oddania i wsparcia wybranej kampanii pomocowej. Należy spakować do kartonów ubrania, sparowane buty, torby i akcesoria (muszą to być rzeczy niezniszczone, czyste i kompletne), a następnie wybrać kampanię, której chce się pomóc. Kurier odbierze zapakowaną odzież bezpłatnie. 1 zł za każdy oddany kilogram pojawi się na koncie wybranej przez Państwa organizacji. Waga minimalna jednej paczki to 10 kg, a maksymalna 30 kg. O kartonowe pudła można poprosić w sklepie spożywczym lub aptece. Warto namówić rodzinę, znajomych i sąsiadów do wspólnego udziału w akcji. Szczegóły znajdują się na stronie: https://www.ubraniadooddania.pl/

Używanymi ubraniami nakarmimy też głodnego Ciuchozaura w sklepie Coccodrillo do 31 grudnia 2021 r. (z tym jednak musimy trochę poczekać, aż do otwarcia galerii). Sklepy Coccodrillo znajdują się w Galerii Krakowskiej, M1, Centrum Serenada oraz w Bonarce i w Factory Kraków. Akcja ta jest również prowadzona we współpracy z inicjatywą: ubraniadooddania. Nakarmiony Ciuchozaur pomaga w spełnianiu marzeń podopiecznych krakowskiej Fundacji Mam Marzenie. 

Odzież używaną i akcesoria modowe możemy także wrzucić do znajdujących się na mieście pojemników na odzież (np. zielone pojemniki firmy Texland PL, która współpracuje z czterema fundacjami wspierającymi dzieci).  

Oddając niepotrzebne ubrania, zmniejszamy ilość odpadów i dzięki temu przyczyniamy się również do ochrony środowiska. Odzież segregowana do specjalnych pojemników nie trafia na wysypisko. Można ją kupić w second handach lub poddana procesowi recyklingu, zostaje przetworzona i ponownie wykorzystana w przemyśle.