Konferencja finałowa programu „Młodzi Przedsiębiorczy”

15.06.2019 |  Alicja Sikora

Zespól Perspektywa: czyli Bartek Pawelski, Eryk Ruta, Lila Dudek, Lila Wilk, Paulina Maj i Gabrysia Guzgan, uczestniczył 13 czerwca 2019r w Konferencji finałowej programu „Młodzi Przedsiębiorczy” realizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej przy wsparciu ING Banku Śląskiego.

 Od października 2018r aż 800 uczniów z 76 szkół w Polsce pracowało pod opieką 77 nauczycieli. W wielkim finale programu 13 czerwca, swoje pomysły na startupy zaprezentowało 12 zespołów, które zostały wyróżnione za ciekawe propozycje firm, systematyczność pracy czy kreatywność.

Nasi uczniowie zaprezentowali stworzoną przez siebie firmę LABEG. Stworzyli biznes, który ma na celu zaktywizowanie kilku pokoleń (dzieci, rodziców oraz dziadków) poprzez prowadzenie zajęć DIY (zrób to sam), DzD (dzieci z dziadkami) oraz rozpowszechnianie ekologii wśród ludzi za pomocą zajęć z upcyclingu. Dla  krakowian czyste powietrze, ochrona środowiska to dziś priorytet a dla nas młodych mieszkańców tego miasta, to obowiązek. Stąd pomysł na firmę, która nie tylko będzie bawić, ale i uczyć jak dbać o środowisko.

Prezentacje rozpoczęliśmy od filmu TUTAJ , który opowiadał o naszym mieście, szkole i nas samych. Na scenie uczniowie przekonywali do swojego pomysłu za pomocą pitchu i zbudowali biwak: rozbili namiot, stworzyli stolik i krzesełko z kartonu oraz plastikowych butelek, lampkę z wiaderka, gazet i pianki, mapę świata z pinezek i wełny, ognisko, kwiaty i żurawie /orgiami/ no i przyjaciela w podróży Zenona, czyli robota stworzonego z butelek, zakrętek, płyt CD.

9 miesięcy naszej ogromnej pracy zostało ukoronowane najwyższą nagrodą, zostaliśmy finalistami programu, który nauczył nas wartości ogromnej, jaką jest praca w zespole i z zespołem. Dał młodzieży wiedzę i doświadczenie, które na pewno zaprocentuje w przyszłości a nauczycielowi satysfakcje i radość z efektów tej współpracy. Zdjęcia z gali finałowej.
Opiekun programu Alicja Sikora

Zespół Perspektywa z mentorem p. Darią Żukowską

Hasło reklamowe firmy LABEG