swietlicaŚwietlica szkolna, czynna w godz. 7.00 – 17.00, dysponuje dwoma salami. W naszej świetlicy pracujemy w systemie podziału na grupy wiekowe (osobno klasy I, II, III). Zajęcia dla poszczególnych grup odbywają się w osobnych salach, co umożliwia dostosowanie rodzaju zajęć do poziomu i możliwości uczniów. Podczas pobytu przed lekcjami dzieci mają czas na swobodną zabawę; mają do dyspozycji gry planszowe, puzzle, różnego rodzaju klocki, elementy do konstrukcji przestrzennych, zabawki do zabaw tematycznych, materiały do rysowania i kolorowania. W myśl założeń wychowawczych i zgodnie z tygodniowym rozkładem zajęć świetlicy, przeprowadzone są zajęcia: plastyczno – manualne, muzyczne (słuchanie różnorodnej muzyki, śpiewanie piosenek, zabawy ze śpiewem, zabawy rytmiczne), rekreacyjno – ruchowe na sali gimnastycznej i boisku szkolnym, rozrywkowe (zabawy okolicznościowe – Dzień Chłopca, Andrzejki, zabawa karnawałowa, konkursy), dydaktyczne (odrabianie zadań domowych, zabawy matematyczne i słowne).

Po obiedzie większość czasu przeznaczana jest na zabawy dowolne oraz zajęcia ruchowe na boisku szkolnym lub sali gimnastycznej. Wtedy również dzieci odrabiają  zadania domowe, biorą udział w zajęciach kółek zainteresowań i mogą przygotowywać prace plastyczne. Wielokrotnie uczestnicy zdobywali nagrody w konkursach o różnym zasięgu – od międzyszkolnych po ogólnopolskie. Kilka razy w roku chętne dzieci mają możliwość uczestniczenia w warsztatach ceramicznych, podczas których pod okiem plastyka lepią różne figury z gliny. Z prac wykonanych podczas tych spotkań powstała już spora kolekcja rzeźb.

Atrakcyjną formę spędzania czasu stanowią liczne koła zainteresowań prowadzone przez wychowawczynie, np. koło hafciarskie oraz przez instruktorów z krakowskich Domów Kultury, Krakowski Klub Szachowy, WKS Wawel. Szczegółowy wykaz znajduje się w zakładce Zajęcia pozalekcyjne.
Przeprowadzane zajęcia dają uczniom możliwość czynnego wypoczynku, doskonalenia sprawności manualnej, rozwijania zainteresowań i uzdolnień, kształtowania umiejętności współżycia i współdziałania w grupie rówieśniczej, wyrównywania braków w nauce.

GALERIA zdjęć …

Aktualności − swietlica

Strona 1 z 9


Zapisy na zajęcia pozalekcyjne kl. I-IV

18.09.2018  |  Bożena Polak

W świetlicy trwają zapisy na zajęcia pozalekcyjne dla uczniów klas I-IV. Dyrekcja naszej szkoły we współpracy z krakowskimi Domami Kultury, Krakowskim Klubem Szachistów, Robotowem i in. przygotowała szeroką ofertę rozwijającą zdolności uczniów.

Są jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy


Witamy po wakacjach!

14.09.2018  |  Magdalena Woźny

Pierwsze dwa tygodnie w świetlicy spędziliśmy na wzajemnym poznawaniu się z nowymi uczniami naszej szkoły. Dzieci dzieliły się wspomnieniami z wakacji. Brały udział w różnych zabawach integracyjnych, zarówno w sali, jak i na boisku szkolnym. Uczniowie poznali także gry zespołowe z użyciem chusty animacyjnej, w których z radością uczestniczyli!:) Sporządziliśmy też wspólnie zasady, które należy przestrzegać podczas pobytu w świetlicy, aby czas tutaj spędzony upłynął nam bezpiecznie i w przyjemnej atmosferze. Dzieci zostały poinformowane również o systemie nagród: Mistrzowie Świetlicowi, gratyfikującym pozytywne zachowania.

Dnia 14 września obchodziliśmy natomiast Międzynarodowy Dzień Kropki – święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie poznali historię dziewczynki o imieniu Vashti, której jedna kropeczka odmieniła życie. Jest to bohaterka książki pt. „Kropka” Petera H. Reynoldsa. Dzieci przekonały sie, jak ważna jest wiara w siebie i we własne możliwości. Na przykładzie Vashti zobaczyły, że każdy ma jakiś talent, trzeba tylko go odnaleźć.  Następnie uczniowie zainspirowani historią dziewczynki wykonali przepiękne, oryginalne i kolorowe prace przy użyciu pasteli oraz wycinanych kółeczek różnej wielkości. Zapraszamy do obejrzenia ich twórczości w sali świetlicowej.

 


Mistrzowie świetlicy

28.06.2018  |  Halina Styrna

20.06 na ostatnim apelu klas I-III zostali nagrodzeni laureaci całorocznych akcji: Mistrz ciszy, Mistrz czystości i Wzór kultury w jadalni oraz najaktywniejsi uczestnicy działań świetlicy. Ci uczniowie, którzy przez cały rok wykazywali się w poszczególnych kategoriach odebrali dyplomu i upominki. Większość z nich można obejrzeć w Galerii.


Świetlicowy Turniej Szachowy na zakończenie roku szkolnego

14.06.2018  |  Magdalena Woźny

Dnia 13 czerwca odbył się Świetlicowy Turniej Szachowy na zakończenie roku szkolnego. Wzięli w nim udział wychowankowie uczęszczający na zajęcia szachowe w roku szkolnym 2017/2018, organizowane w ramach współpracy naszej świetlicy z Krakowskim Klubem Szachistów.

Uczniowie rozegrali po 5 partii szachów w dwóch kategoriach wiekowych: (klasy I-II oraz klasy III-IV).

W kategorii klas młodszych otrzymali:

I miejsce – Tomasz Puchała (I a)

II miejsce – Adam Legutko (I a)

III miejsce – Julia Kluba (I a)

W kategorii klas starszych:

I miejsce – Mihai Ruta-Fulger (III b)

II miejsce – Roman Stanecki (III b)

III miejsce – Mateusz Burek (III a)

Uczestnikom dziękujemy za udział i zapraszamy do dalszej aktywności szachowej, natomiast zwycięzcom serdecznie gratulujemy!:) 

Życzymy Wszystkim zdrowych i radosnych wakacji!:)

GALERIA


Zaproszenie na występ taneczny.

12.06.2018  |  Bożena Polak

Dziewczynki uczestniczące w tym roku szkolnym w zajęciach „Muzyka i ruch”, prowadzonych przez p. Martę Pietruszkę z „Domu Harcerza” zapraszają na końcowy pokaz taneczny, który odbędzie się 16 czerwca o godz. 18:00 w CM przy ul.Reymonta (sala gimnastyczna). Być może występ zachęci inne dzieci do zapisania się na tego typu zajęcia w następnym roku szkolnym. Zapraszamy!


Występ Koła Teatralnego

05.06.2018  |  Halina Styrna

W dniu 4 czerwca uczestnicy koła teatralnego zaprezentowali przedstawienie „Rękawiczki czarowniczki ” według scenariusza A. Kuszy. Mimo niespodziewanej nieobecności kilku występujących, dzieci poradziły sobie bardzo dobrze i pokazały swoje umiejętności, sprawiając widowni wiele radości.  Sceny z przedstawienia i dobre humory po jego zakończeniu prezentujemy na zdjęciach w Galerii .

Dziękujemy pani Małgorzacie Chodzińskiej za całoroczne prowadzenie kółka i zapraszamy chętnych do zapisów. Zajęcia odbędą się jeszcze 11 i 18 czerwca, a w nowym roku szkolnym rozpoczną się po połowie września.


Dzień Dziecka w świetlicy

04.06.2018  |  Magdalena Woźny

Dziś w świetlicy świętowaliśmy Dzień Dziecka. Z tej okazji na uczniów czekały w sali różne niespodzianki! Dzieci z radością przystąpiły do rozpakowywania prezentów oraz zabawy nowymi grami, klockami i sprzętem sportowym. Z kolei na boisku odbyły się lubiane przez wychowanków konkurencje. Wśród nich między innymi wyścigi po bieżni oraz zawody w rzutach piłką do kosza. Zwycięzcy mogli wybrać nagrody z pudełka rozmaitości. Wszystkie dzieci otrzymały również cukierki. Było dużo śmiechu i dobrej zabawy!:)

GALERIA

 


„Cała Polska Czyta Dzieciom – Czytające Szkoły”

29.05.2018  |  Bożena Polak

Świetlica szkolna już 16 lat bierze udział w akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom – Czytające Szkoły”. Wspiera przez to edukacyjną i wychowawczą misję szkoły. Codzienne czytanie uczniom dla przyjemności i chwila rozmowy po lekturze to najlepszy sposób, by nauczyć ich języka, rozbudzić zainteresowania, zachęcić do nauki i poprawić koncentrację. Czytanie dzieciom wycisza je, zwiększa refleksyjność, poprawia umiejętności społeczne, a także więź z wychowawcą. Tą informacją przypominamy o XVII Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom, który odbędzie się w dniach 2 – 9 czerwca.


Na Dzień Matki

25.05.2018  |  Halina Styrna

Już jutro Dzień Mamy! Z tej okazji dzieci wykonywały w tym tygodniu upominki dla swoich mam. Uczniowie mieli do wyboru sporządzenie ramki z serduszkiem lub filiżanki. Chętni uczniowie mogli też zrobić dwa prezenty. Oba podarunki wykonane zostały przy użyciu nowo poznanej techniki zdobienia z użyciem plasteliny. W ten sposób powstaje ciekawy wzór, którym można wykleić i udekorować pracę. Mamy nadzieję, że Mamom spodobają się upominki.

Z okazji Święta dołączamy się do dziecięcych życzeń i my również wszystkim Mamom życzymy wszystkiego najlepszego! Dużo radości ze wspólnie spędzonych chwil ze swoimi dziećmi!

Galeria


Konkurs plastyczny w świetlicy

25.05.2018  |  Halina Styrna

W kwietniu i maju dzieci ze świetlicy miały możliwość wykonania prac na konkurs plastyczny organizowany przez Dom Harcerz ul. Lotnicza „Ilustracja wiersza J. Brzechwy”. Po zapoznaniu się z tekstami utworów, chętni wykonali kilka obrazków. Wyniki poznamy w czerwcu.

Galeria


1 2 3 4 5 6 7 8 9