swietlicaŚwietlica szkolna, czynna w godz. 7.00 – 17.00, dysponuje dwoma salami. W naszej świetlicy pracujemy w systemie podziału na grupy wiekowe (osobno klasy I, II, III). Zajęcia dla poszczególnych grup odbywają się w osobnych salach, co umożliwia dostosowanie rodzaju zajęć do poziomu i możliwości uczniów. Podczas pobytu przed lekcjami dzieci mają czas na swobodną zabawę; mają do dyspozycji gry planszowe, puzzle, różnego rodzaju klocki, elementy do konstrukcji przestrzennych, zabawki do zabaw tematycznych, materiały do rysowania i kolorowania. W myśl założeń wychowawczych i zgodnie z tygodniowym rozkładem zajęć świetlicy, przeprowadzone są zajęcia: plastyczno – manualne, muzyczne (słuchanie różnorodnej muzyki, śpiewanie piosenek, zabawy ze śpiewem, zabawy rytmiczne), rekreacyjno – ruchowe na sali gimnastycznej i boisku szkolnym, rozrywkowe (zabawy okolicznościowe – Dzień Chłopca, Andrzejki, zabawa karnawałowa, konkursy), dydaktyczne (odrabianie zadań domowych, zabawy matematyczne i słowne).

Po obiedzie większość czasu przeznaczana jest na zabawy dowolne oraz zajęcia ruchowe na boisku szkolnym lub sali gimnastycznej. Wtedy również dzieci odrabiają  zadania domowe, biorą udział w zajęciach kółek zainteresowań i mogą przygotowywać prace plastyczne. Wielokrotnie uczestnicy zdobywali nagrody w konkursach o różnym zasięgu – od międzyszkolnych po ogólnopolskie. Kilka razy w roku chętne dzieci mają możliwość uczestniczenia w warsztatach ceramicznych, podczas których pod okiem plastyka lepią różne figury z gliny. Z prac wykonanych podczas tych spotkań powstała już spora kolekcja rzeźb.

Atrakcyjną formę spędzania czasu stanowią liczne koła zainteresowań prowadzone przez wychowawczynie, np. koło hafciarskie oraz przez instruktorów z krakowskich Domów Kultury, Krakowski Klub Szachowy, WKS Wawel. Szczegółowy wykaz znajduje się w zakładce Zajęcia pozalekcyjne.
Przeprowadzane zajęcia dają uczniom możliwość czynnego wypoczynku, doskonalenia sprawności manualnej, rozwijania zainteresowań i uzdolnień, kształtowania umiejętności współżycia i współdziałania w grupie rówieśniczej, wyrównywania braków w nauce.

GALERIA zdjęć …

Aktualności − swietlica

Strona 1 z 10


Inauguracja Szkolnej Ligi Szachowej

14.11.2018  |  Halina Styrna

8 listopada odbył się pierwszy turniej Szkolnej Liga Szachowej, w którym wzięło udział 29 uczniów z różnych klas naszej szkoły. Ze względów organizacyjnych zostały rozegrane cztery partie, co pozwoliło na wyłonienie pierwszych liderów – w klasach młodszych: Marceli Lis klasa 2a, Maks Molik klasa 2b i Piotr Sala klasa 1b Mikołaj Grzesiak klasa 1a, w klasach III – VIII: Roman Stanecki, Mihai Ruta – Fulger klasa 4b, Mateusz Iwaniec klasa VIIc . Zapraszamy na kolejny turniej w grudniu – o dokładnym terminie poinformujemy wcześniej w ogłoszeniach na stronie szkoły. Prosimy o zapisy najpóźniej w dniu poprzedzającym turniej.

GALERIA


Krakowska Olimpiada Młodzieży w Szachach

31.10.2018  |  Magdalena Woźny

Dzisiaj trzech uczniów z naszej szkoły miało okazję sprawdzić swoje siły podczas udziału w tegorocznej edycji Krakowskiej Olimpiady Młodzieży w Szachach dla szkół podstawowych. Tym razem reprezentowali nas: Mihai Ruta-Fulger z klasy IV B, Roman Stanecki z klasy IV B oraz Filip Iwaniec z klasy V B.

Uczniowie spisali się bardzo dobrze! Udało im się zająć dla naszej szkoły 11 miejsce w klasyfikacji drużynowej chłopców. Jest to wysoki wynik, gdyż w Turnieju startowały zespoły z 42 szkół! Ponadto w indywidualnej klasyfikacji  Romek wywalczył 16 miejsce wśród ponad 100 chłopców biorących udział w zawodach. 

Było mi również bardzo miło, ponieważ Filip wykazał się piękną postawą fair play! Został pochwalony przez wychowawczynię jednego zespołu, że w wyniku pomyłki punkty zostały policzone na jego korzyść, a Filip zauważył to i zgłosił zaistniały błąd. Postawa godna naśladowania! Mimo że chłopcom nie udało się znaleźć w pierwszej trójce, swoim zachowaniem zasłużyli na medal!:)  


Szkolna Liga Szachowa

31.10.2018  |  Halina Styrna

Rozpoczynamy program Szkolna Liga Szachowa, którego celem jest jeszcze większe rozpropagowanie gry w naszej szkole. Planowanych jest 7 turniejów raz w miesiącu, w każdym pięć rund po 10 min na zawodnika. Pierwsze rozgrywki odbędą się w czwartek 8 listopada w godz. 14.30 – 16.00. Punktacja: 1 punkt za rozegranie partii, 2 punkty za remis, 3 punkty za wygraną. Do punktacji turniejowej liczonych będzie 5 najlepszych wyników – nie trzeba grać we wszystkich turniejach. Prowadzona będzie dodatkowa klasyfikacja klasowa – sama obecność pomaga zdobywać punkty dla klasy! Zapraszamy wszystkich chętnych z klas I -VIII, zapisy w świetlicy do 7.11.


Turniej szachowy

19.10.2018  |  Halina Styrna

Za nami pierwszy w tym roku szkolnym turniej szachowy, w którym uczestniczyli obecni członkowie szkolnego koła szachowego, wzmocnieni starszymi, byłymi już, graczami kółka.  Turniej drużynowy odbył się w Szkole Podstawowej nr 48 w ramach Amatorskiej Ligi Dziecięcej Miasta Kraków. Jedna z dwóch naszych drużyn w składzie: Zofia Horsztyńska klasa 5b, Mihai Ruta – Fulger klasa 4b, Filip Iwaniec klasa 5b, Mateusz Iwaniec klasa 7c, osiągnęła niezły wynik zajmując dziewiąte miejsce na trzydzieści sześć drużyn. Zdobytymi atrakcyjnymi nagrodami w postaci pięciu kompletów do gry w szachy oraz zegara szachowego ułatwili przeprowadzanie rozgrywek szachowych innym uczniom naszej szkoły.

Galeria


Wizyta sześciolatków w świetlicy

16.10.2018  |  Magdalena Woźny

Dziś w naszej szkole gościły przemiłe sześciolatki! W ramach zajęć adaptacyjnych, które odbywają się w wybrane wtorki o godzinie 17, w tym tygodniu przyszli pierwszoklasiści mogli poznać świetlicę. Dzieci z radością uczestniczyły w zabawach z użyciem chusty animacyjnej i darów jesieni. Pięknie wykonały zadania zręcznościowe z zastosowaniem chusty i kasztanów. Wskazywały warzywa i owoce charakterystyczne dla danej pory roku, w kolorach występujących na chuście. Uczestniczyły także w zabawie sensorycznej polegającej na policzeniu kasztanów ukrytych pod chustą. Sześciolatki dzięki pracy zespołowej świetnie poradziły sobie ze wszystkimi zadaniami.  Czytaj dalej…


Jesienne drzewa

15.10.2018  |  Halina Styrna

Z okazji Międzynarodowego Dnia Drzewa dzieci w świetlicy wykonywały prace plastyczne przedstawiające drzewa. Wykonały je  różnymi technikami, wykorzystały przy tym materiały z recyklingu przypominając w ten sposób o konieczności dbania o środowisko naturalne.

  GALERIAKonkurs: Krajobrazy Polski

12.10.2018  |  Magdalena Woźny

Zapraszamy do udziału w miejskim konkursie plastycznym: „Krajobrazy Polski”, organizowanym przez naszą świetlicę. Konkurs nawiązuje do 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Pragniemy, aby dzieci poprzez własną twórczość plastyczną ukazały piękno i różnorodność krajobrazową naszego kraju. 

Konkurs: Krajobrazy Polski


Szyszki

09.10.2018  |  Bożena Polak

Wychowawcy świetlicy proszą o przynoszenie szyszek. Będą potrzebne do zajęć plastyczno-technicznych. Dziękujemy.


Dzień Chłopaka w świetlicy

01.10.2018  |  Magdalena Woźny

28 września świętowaliśmy w świetlicy Dzień Chłopaka. Z tej okazji odbyły się tutaj liczne zabawy! Chłopcy otrzymali nową grę: Hoopla Rings, przy której mogli poćwiczyć zręczność manualną i koordynację ruchową. Odbyły się również, jak co roku, zawody chłopców w rzutach piłeczkami do tarczy i wyścigi na bieżni. Chłopcy mieli również okazję sprawdzić się w skokach na nowych skakankach z licznikami, które zostały zakupione do świetlicy z okazji ich święta. Czytaj dalej…


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10