Biblioteka jest miejscem zaczarowanym. Blisko tu do bajki i do prawdy, do uśmiechu i do wzruszeń…

REGULAMIN biblioteki

REGULAMIN wypożyczania podręczników

 

Godziny otwarcia biblioteki szkolnej:

Poniedziałek – 9:00 – 14:00
Wtorek – 10:00 – 16:00
Środa – 9:00 – 14:00
Czwartek – 9:00  – 14:00
Piątek – 9:00 – 14:00

 

W bibliotece uczniowie chętnie spędzają czas w czasie przerw oraz przed i po lekcjach – czytają książki i gazetkę szkolną, uczą się, odrabiają zadania, grają w gry. Regularnie odbywają się zajęcia czytelnicze dla uczniów klas I – III „Czytanie jest fajne”, organizowane są konkursy.

 

Aktualności − biblioteka

Strona 1 z 5


II Szkolny Turniej Scrabble

20.11.2018  |  Elżbieta Kuc

Do tradycji szkoły wchodzą turnieje scrabble. Tegoroczny już za nami, odbył się w dwóch turach 6 i 20 listopada. Wzięło w nim udział 16 uczniów klas IV – VIII. Zwycięzcami zostali:

kategoria klasy IV – VI        Zosia Horsztyńska z klasy 5 b

kategoria klasy VII – VIII     Wiktoria Olajossy z klasy 8 b

Drugie miejsca zajęli Konstanty Lis z klasy 5 d i Szymon Olajossy z 7 c.


„Stara baśń” dla klas VII

26.10.2018  |  Elżbieta Kuc

Kontynuując akcję wspólnego czytania Antologii Niepodległości, przygotowanej z myślą o 100-leciu odzyskania przez Polskę niepodległości, tym razem zaprosiliśmy uczniów klas VII. Wysłuchali oni fragmentów „Starej baśni” J. I. Kraszewskiego w interpretacji pana dyrektora i nauczycieli. Na zakończenie spotkania wszyscy  zaśpiewali „Rozkwitały pąki białych róż” – polską pieśń patriotyczną. 


Dzień Głośnego Czytania

07.10.2018  |  Elżbieta Kuc

Uczniowie klas II i III wraz z opiekunami przyłączyli się do obchodów „Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania”. W ramach akcji dzieciom czytały nauczycielki, panie: dyrektor, pielęgniarka, woźna i bibliotekarka oraz mama i starsza siostra. Uczniowie wysłuchali fragmentów książki Renaty Piątkowskiej „Co się stanie na leśnej polanie czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków”. Dzieci przyniosły także swoje ulubione książki i samodzielnie czytały kolegom wybrane fragmenty.

GALERIA

 


Narodowe Czytanie 2018

28.09.2018  |  Elżbieta Kuc

Z okazji stulecia odzyskania niepodległości nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. Uczniowie klas VIII wspólnie wysłuchali rozmowy o szklanych domach z „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. W postać Cezarego Baryki wcielili się uczniowie, a rolę jego ojca Seweryna przeczytali nauczyciele. Planujemy również czytanie wybranego tekstu z Antologii Niepodległości z klasami VII.

galeria


Wakacyjny konkurs fotograficzny

20.09.2018  |  Elżbieta Kuc

Zakończył się wakacyjny konkurs fotograficzny „Biblioteki, biblioteki…”. Wpłynęły prace od 11 osób. Dzięki zdjęciom możemy obejrzeć biblioteki z różnych stron Polski i kilku innych krajów europejskich. Dziękujemy wszystkim, którzy pamiętali o konkursie i przynieśli zdjęcia.


NOWY ROK SZKOLNY 2018/19

17.09.2018  |  Elżbieta Kuc

Minął czas wakacji, przed nami kolejny rok szkolny. Życząc Wam sukcesów zapraszamy do biblioteki i korzystania z jej zasobów.


Konkurs fotograficzny na wakacje! „Biblioteki, biblioteki …”

21.06.2018  |  Elżbieta Kuc

Będziesz zwiedzał/zwiedzała Polskę, Europę, świat? W wielu miejscach są biblioteki. Jeżeli na jakąś natrafisz sfotografuj.

Twoim zadaniem jest wykonanie zdjęcia, którego tematem przewodnim będzie biblioteka.

Sposób przedstawienia konkretnej biblioteki jest dowolny – budynek zewnątrz, w środku, zbiór książek, miejsce do czytania. Można dostarczyć do 3 zdjęć przedstawiających jedną bibliotekę.

Przynieś zdjęcie/zdjęcia do biblioteki szkolnej do 15.09.2018. Na odwrocie zdjęcia napisz swoje imię, nazwisko, klasę i gdzie zostało zrobione. Nagrody zostaną przyznane przez jury oraz w głosowaniu uczniów.

 


Wielka Zbiórka Książek 2018

25.05.2018  |  Elżbieta Kuc

Już po raz trzeci wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji Wielka Zbiórka Książek. Tym razem wspólnie zebraliśmy 113 pozycji. Podarowane książki trafią do placówek medycznych w całej Polsce. Dziękujemy wszystkim darczyńcom 🙂 


Pięknie czytam w klasie pierwszej

24.05.2018  |  Elżbieta Kuc

23 maja odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania dla klas I – Mistrz Czytania 2018. 
Główny cel konkursu to aktywizowanie i utrwalanie postaw czytelniczych wśród najmłodszych uczniów. Po wysłuchaniu 11 uczestników konkursu komisja wyłoniła zwycięzców. Mistrzem Czytania 2018 został Maciek Dziula z 1 b, tytuł wicemistrza otrzymał Maciek Marmuźniak  z 1 a. Przyznano także 3 wyróżnienia.


Zaczytani- spotkania z książką

14.05.2018  |  Małgorzata Łyko

W trwającym od 8 do 15 maja Tygodniu Bibliotek gościliśmy dzieci z Przedszkola nr 43 na akcji „Zaczytani – spotkania z książką”. Podczas jej trwania przedszkolaki umiejące czytać zaprezentowały fragmenty wybranych lektur, a dzieci z klasy III odczytywały młodszym kolegom zagadki o bajkowych bohaterach. Przedszkolaki wysłuchały również fragmentów książki Astrid Lindgren „Ja też chcę chodzić do szkoły”, która miała zaciekawić je życiem szkolnym i przygotować do radosnego spotkania we wrześniu. Na zakończenie, nasi goście zostali nagrodzeni gromkimi brawami, dyplomami i drobnymi upominkami. 


1 2 3 4 5